Jak mam sie pozbyc wirusow?

mam problem z Trojan i roznymi robakami i nie umiem sie ich pozbyc moj atywirus niepotrafi sobie z nim poradzic a jak chce sobie cos sciagnac nowego z antywirusow to niepotrafie to zainstalowac poniewaz wszystko co chce otwozyc to otwiera mi sie w notepad i nic z tym sie nie da zrobic. w sumie normalnie chodzi mi tylko internet i chcialabym sie spytac czy nie mozna jakos tych wirusow usunac online? wiem ze sa rozna scanery ale niestety yo mi nic niedaje bo i tak niepotrafie ich usunac? a w dodatku na pasku startu z prawej strony pokazuje mi sie caly czas system alert, i nie mam po jecia skad sie on wzial i co to jest?vprosze o pomoc

Wrzuć logi HijackThis, Silent Runners w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis

dzieki bede probowac

win + r, wpisz regedit i ENTER i otwórz klucz

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command

po prawej stronie będzie napisane domyślna - kliknij prawym na domyślna i modyfikuj - jeśli będzie coś innego niż “%1” %* w dane

wartości to usuń i wpisz to, i ok(między czudzysłowem i procentami spacja)

gdyby nie można było otworzyć regedit(otwierał się notatnik zamiast rejestru) - win + r i wpisz command i ENTER, w okienku wpisz

ren C:\windows\regedit.exe regedit.com i ENTER

(C - partycja systemowa, jeśli masz inną literę, musisz wpisać swoją)

teraz jeszcze raz win + r i wpisz regedit.com i rejestr powinien się otworzyć

jeśli ci się uda natychmiast po zmianie w rejestrze uruchom skaner antywirusa(nie zamykaj, nie resetuj, bo wirusy znów zmienią wpis w rejestrze)

potem musisz przywrócić rozszerzenie pliku regedit, win + r, wpisz cmd,

Enter i wpisz ren C:\windows\regedit.com regedit.exe i ENTER

a skad mam wziasc ten win+???czy ja to mam gdzies w komputerze?czy jako

zbytnio niekumam o co loto, bo troche ciemna jestem z komputera

wciskasz na klawiaturze logo windowsa i r trzymajac to logo wyskoczy ci okienko gdzie wpiszesz to co napisał ci kolega

wejdż na tę stronę - http://www.kellys-korner-xp.com/xp_abc.htm

naciśnij END na klawiaturze

przesuń stronę trochę do góry do czarnego napisu

EXE File Association Fix for Windows XP

pod napisem będzie słowo “here” na niebiesko - kliknij na nim prawym i

wybierz zapisz element docelowy jako … następnie wejdż tam, gdzie zapisałaś plik xp_exe_fix i kliknij na nim 2 razy

dzieki za rade zapisalam to jak mi powiedziales ale niestety nie umiem tego otworzyć po pokazuje mi sie okienko ‘‘open with’’ i cos z tego musze wybrać ale niestety nic niedziala bo co wybiore to ponownie sie otwiera folder notepad, takze chyba nici z tego, a tesz zrobilam to co wczesniej mi mowiles zebym wpisala regedit ale jak daje enter to znowu pojawia mi sie to samo okno ‘‘open with’’ i historia sie powtarza, i chyba musze isc do specjalisty bo to nie jest takie proste jak myslalam a ja to jestem za glupia chyba na takie rzeczy bo niedaje se rady z tym i mnie to doprowadza do zielonej goraczki i najchetniej bym go wyżucila przez okno ale dziekuje ci za poswiecony mi czas i wszystkie rady . dzieki