Jak mam zainstalować Neostrade - Debian

Już mam tego dośc… mam w domu neostrade oraz zainstalowanego na laptpoie Debiana…

I oczywiscie nie wiem jak to mam zrobic…

W internecie jest duzo poradnikowna ten temat ale na kazdym jest co innego napisane i juz nic z tego nie wiem.

Prosze o jakies wskazowki dla totalnego nooba jesli chodzi o linuxa…

Musze ta neostrade zainstalowac zeby miec dostep do internetu zebym mogl sie wkacu czegos uczyc :slight_smile:

Prosze o bardzo dokladne wskazowki

aha mam modem sagem na usb :frowning:

// Poprawiłem Twój post - nie przesadzaj z kolorami.

Kaka’

Jak jesteś taki początkujący to było zainstalować sobie Ubuntu. Tam nie miałbyś problemów z neostradą bo jest UBUNEO http://ubuneo.ubuntu.pl/704.html (są nawet obrazki co robić). Na Debianie z tego co wiem sprawa jest ciut trudniejsza :wink:

Tu masz opis: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t= … =neostrada

Wszystko moze okazać się niefajne jeśli się nie umie tego obsługiwać… Ja mam neo, jest to moje czwarte łącze i stwierdzam że pomimo mojej niechęci do TPSA jest najlepsze…

A co do linuxa to udało mi się zainstalować neo na Ubuntu, chociaż do tej dystrybucji jak pamiętam były gotowe skrypty… niestety nie wiem jak jest z Debianem… jednye co mogę poradzić to zainstalować Ubuntu albo Kubunto nową wersję… one już chyba mają wsparcie dla neostrady:)

pierwsze co, to poszedł bym do telepunktu i wymienił modem za free na SpeedTouch 330 :wink: sagem’a już nawet TP nie wspiera :wink: a jeśli już go komuś dalją to dlatego że mają w magazynach jeszcez… Wymiana na inny jest darmowa, tylko powiesz że niedziała…

Jeśli Ci sie niechce to odpal ubuneo i po kłopocie :wink:

Niby po co?

Skoro ten mu działa to nie widzę potrzeby go wymieniać. Niech sobie lepiej koleś zainstaluje to co pisałem i będzie git czyli ubuntu + ubuneo.

Chociaż nie wiem czy ubuneo nie ruszyło by na debianie… W końcu ubuntu jest na nim oparte…

Ludzie UbuNeo to plik deb!!

matrick gdy łączyłem sie przez segama coś było nie tak z transferem, pomagała zmiana DNSów, więc dlatego ma jakas uraze to tych modemów… poza tym po tygodniu pracy na debianie wysiadł całkowicie, pewnie przypadek :smiley: ale wystarczy poczytać na róznych forach o nim aby sie przekonać że to nie jest najlepszy sprzęt :wink: