Jak masowo pobrać wiadomości na dysk z poczty wp.pl?

Chciałbym ze strony wp.pl a nie za pomoca klienta pocztowego zbiorowo pobrać maile na dysk komputera - jak to zrobić masowo by nie robic tego pojedyńczo? Dzięki!

Uzupełnij treść posta, inaczej temat wyląduje w śmietniku

Użyj dowolnego klienta pocztowego np thunderbird albo outlook

Jak napisał @drobok skonfiguruj klienta poczty: Outlook z pakietu MS Office, lub Thunderbird.

Tak jak napisałem - jak to zrobic bez kliena pocztowego? - BEZ!

Gdzie napisałeś, że bez klienta pocztowego - och GDZIE? Bez klienta raczej nic nie wymyślisz. Napisz dokładnie co chcesz zrobić - chcesz mieć te wiadomości w jednym pliku? Pojedynnczo?

Już kilkanaście lat temu używałem pewnego sposobu jeszcze na Amidze - łączenie się z serwerem pocztowym przez FTP i pobieranie za jego pomocą maili (sprawowało się idealnie na koncie Interii). Czy przy obecnych kontach pocztowych i ich ustawieniach przez dostawców będzie dostęp przez FTP? Nie mam pojęcia. Opisu tego sposobu trzeba poszukać w sieci.

Raczej nie te czasy… WP na darmowym koncie nie ma nawet możliwości przekierowania wiadomości na inny adres - i tak dobrze, że jest IMAP, bo kiedyś był tylko POP3  ;-)

Podejrzewam jednak, że może z tym nie być problemu, z tego co pamiętam była to tylko kwestia ustawienia odpowiednich portów w kliencie FTP.

Czyli uda się coś?

Szukaj. Zawsze to jednak będzie z udziałem klienta (np. klienta FTP), więc to nie jest rozwiązanie dla Ciebie. 

WP najgorsza poczta jeśli chodzi o spam. Załóż konto na gmailu, połącz z WP i

http://anko-system.pl/zapisac-kopie-wiadomosci-email-konta-gmail-komputerze/

przy okazji cały spam leci do kosza, bo gmail ma bardzo dobre filtry.

Co do tego to można dyskutować, Interia ostatnio przesyła reklamy w ilościach megahurtowych o powiększaniu (nie będę pisał czego)

Wygodne rozwiązanie, które też stosuje dla moich kilku kont, jednak nie załatwia tematu podanego powyżej a my nie wiemy w jakim celu hałabała chce pobrać te maile.

W sumie to nie wiem, z WP odczucia mam bardziej subiektywne. Jednak jak człowiek musi podłączyć pocztę darmową pod inną darmową, między innymi po to, żeby spam trafiał tam gdzie trzeba, to taka sytuacja jest po prostu żenująca. Z dala od takich usług, gorzej jak na takich skrzynkach są aktywne subskrypcje, których nie da się zmienić, lub adres jest do weryfikacji serwisów np. przy awaryjnym odzyskiwaniu hasła…

W linuxie : getmail, wget . Oczywiście było by z tym, trochę zabawy, ale da się to zrobić.

Chce pobrac maile by miec ich kopie na dysku gdyby (ponownie, bo to juz raz mi poczta wp zafundowała) skasowała maile ze skrzynki odbiorczej. Chce to jednak zrobić ze strony. Jesli się nie uda - trudno.

To teraz sensownie i rzeczowo odpowiedz na pytanie: dlaczego nie chcesz tego zrobić w najprostszy i najbardziej łatwo dostępny sposób - klient email (Thunderbird itp)?

Gdy je pobierzesz w jakiś inny sposób, to nie będziesz miał możliwości ich bezproblemowego przeglądania (największy problem z załącznikami)

Dokładnie robię tak samo, dobre podejście. Zainstaluj Thunderibrd, skonfiguruj a potem MozBackup (do backupu). Jak masz Outlooka - skonfiguruj i eksport do PST.

Ok, nie rozumiemy się - Dzięki - temat do zamknięcia

Zasadnicze pytanie: kto kogo nie rozumie i sobie życie utrudnia zamiast zastosować najprostsze i bardzo popularne rozwiązanie, które tu podaliśmy?