Jak max szyna?

Witam,

Mam płytę główną ECS K7VTA3 v3

Jaką maksymalną FSB mogę ustawić?

166Mhz spokojnie, wskazany może być update biosu.

Haha! A procesor? Zasilacz? Nic nie wiesz na temat OC… Więc lepiej się za to nie bierz.

Jak taką szynę uzyskać?

a jakiego masz aktualnie procka na swojej płycie głównej ?? pobierz program cpu-z z internetu i wklej zawartość głównej zakładki.

http://img141.imageshack.us/img141/9643/proc.gif

Procesor to amd athlon xp 1800+

Wykrywa go tak, dlatego że go podkręciłem

wedle tego zrzutu nic nie podkręciłeś to są nominalne wartości dla tego procesora, wszystkie modyfikacje odnoście konfiguracji procesora dokonuje się w biosie możesz spróbować pobawić się mnożnikiem procesora i fsb ale wszelkie zabawy mogą zakończyć się niemożliwym uruchomieniem się sprzętu bez konieczności zresetowania cmos (zworka lub bateria).

Procesor był rozpoznawany jako amd athlon xp 1800+. Miał szynę 100 Mhz. Jego całkowita wartość taktowania

wynosiła 1,5 ghz. Przestawiłem zworkę na płycie głównej, którą zwiększyłem szynę fsb. Teraz

wykrywa mi procesor jako amd athlon xp 2400+. Co mam zrobić, żebym mógł ustawić szynę większą niż 133 mhz?

mylisz pojęcia kolego, czym innym jest poprawne skonfigurowanie procesora (przez ustawienie zworki na odpowiednią wartość szyny) a czym innym jest tzw. overclocking, twój procesor pracuje teraz z nominalną wartością fsb jaką przewidział producent dla tego procesora, dalsze zwiększanie fsb powinno odbywać się za pośrednictwem BIOS.

Chcesz przez to powiedzieć, że jeśli miałem ustawioną szynę na 100 mhz to nie wykorzystywałem jego pełnej mocy procesora?

tak, nie był on poprawnie skonfigurowany przez osobę która go montowała, tylko durony brykały na magistrali 100Mhz.

W biosie nie mam funkcji do podkręcania :frowning:

Skoro płyta główna może mieć szynę 166 mhz to znaczy że mógłbym go podkręcić.

co mi poradzisz abym mógł zwiększyć szynę?

w cpu-z jest zakładka mainboard, jaką masz płytę główną.

http://img79.imageshack.us/img79/4127/plyta.gif

tak czy siak płytka niezbyt nadaje się do OC jedyna szansa to odblokowany mnożniki procesora może fsb.

powiedzcie mi jeszcze jedno:

Żebym mógł zmieniać szynę w biosie muszę zaktualizować biosa :?: