Jak max szyna?

(mar&rad) #1

Witam,

Mam płytę główną ECS K7VTA3 v3

Jaką maksymalną FSB mogę ustawić?

(Technik Elektro) #2

166Mhz spokojnie, wskazany może być update biosu.

(Mrylec) #3

Haha! A procesor? Zasilacz? Nic nie wiesz na temat OC... Więc lepiej się za to nie bierz.

(mar&rad) #4

Jak taką szynę uzyskać?

(Technik Elektro) #5

a jakiego masz aktualnie procka na swojej płycie głównej ?? pobierz program cpu-z z internetu i wklej zawartość głównej zakładki.

(mar&rad) #6

Procesor to amd athlon xp 1800+

Wykrywa go tak, dlatego że go podkręciłem

(Technik Elektro) #7

wedle tego zrzutu nic nie podkręciłeś to są nominalne wartości dla tego procesora, wszystkie modyfikacje odnoście konfiguracji procesora dokonuje się w biosie możesz spróbować pobawić się mnożnikiem procesora i fsb ale wszelkie zabawy mogą zakończyć się niemożliwym uruchomieniem się sprzętu bez konieczności zresetowania cmos (zworka lub bateria).

(mar&rad) #8

Procesor był rozpoznawany jako amd athlon xp 1800+. Miał szynę 100 Mhz. Jego całkowita wartość taktowania

wynosiła 1,5 ghz. Przestawiłem zworkę na płycie głównej, którą zwiększyłem szynę fsb. Teraz

wykrywa mi procesor jako amd athlon xp 2400+. Co mam zrobić, żebym mógł ustawić szynę większą niż 133 mhz?

(Technik Elektro) #9

mylisz pojęcia kolego, czym innym jest poprawne skonfigurowanie procesora (przez ustawienie zworki na odpowiednią wartość szyny) a czym innym jest tzw. overclocking, twój procesor pracuje teraz z nominalną wartością fsb jaką przewidział producent dla tego procesora, dalsze zwiększanie fsb powinno odbywać się za pośrednictwem BIOS.

(mar&rad) #10

Chcesz przez to powiedzieć, że jeśli miałem ustawioną szynę na 100 mhz to nie wykorzystywałem jego pełnej mocy procesora?

(Technik Elektro) #11

tak, nie był on poprawnie skonfigurowany przez osobę która go montowała, tylko durony brykały na magistrali 100Mhz.

(mar&rad) #12

W biosie nie mam funkcji do podkręcania :frowning:

Skoro płyta główna może mieć szynę 166 mhz to znaczy że mógłbym go podkręcić.

co mi poradzisz abym mógł zwiększyć szynę?

(Technik Elektro) #13

w cpu-z jest zakładka mainboard, jaką masz płytę główną.

(mar&rad) #14

(Technik Elektro) #15

tak czy siak płytka niezbyt nadaje się do OC jedyna szansa to odblokowany mnożniki procesora może fsb.

(mar&rad) #16

powiedzcie mi jeszcze jedno:

Żebym mógł zmieniać szynę w biosie muszę zaktualizować biosa :?: