Jak mieć neta na kompie stacjonarnym i laptopie?

witam.mam takie pytanie a mianowicie mam internet radiowy czyli antena z której to idzie kabel do zasilacza,ten kabel własnie idzie do POE natomiast drugi kabel LAN(on wychodzi z zasilacza do kompa) wiadomo idzie do kompa do karty sieciowej.a moje pytanie brzmi:jak mogę zrobić żeby mieć net na kompie stacjonarnym i jednocześnie z tego samego żródła mieć net w laptopie??jeśli jest potrzebny do tego kabel sieciowy to jaki??typ prosty - Do zastosowania sieciowego typu internet, LAN i ethernet czy typ kros - Do polaczenia dwóch komputerów lub laptopów bezpośrednio ze sobą.czy do tego tez by były potrzebne huby??bo ja nie wiem jak to zrobić

Musiałbyś mieć 2-ie karty sieciowe w komputerze, żeby połączyć kompa i laptopa kablem cross-over.

Chyba, że byś kupił np. TP-Link 340G i komputery byłyby za NATem(nie widać ich), do tego lapek by mógł mieć połączenie bezprzewodowe i działanie komputerów niezależne od siebie.

aha.a np jakbym kupił kartę sieciową USB 2.0 LAN 10/100Mbps FVAT i do tego kabel cross-over to wszystko dało by sie skonfigurować żeby było ok??tzn pytam sie czy to by była łatwa instalacja i czy takie coś jest sprawdzone, czy przez takie połączenie ktoś próbował??

Na karcie USB nie próbowałem, więc nie powiem, ale problemów nie powinno być.

http://banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html

Jeśli kabel dochodzi ci do standardowej karty sieciowej w komputerze - do takiego gniazdka:

Intel_Pro_1000_PT_PCIe_Gigabit_NIC_Card_%28EH352AA%29.jpg

wystarczy ci zwykły router z wi-fi. Np. Linksys WRT54GC.

nie koniecznie wystarczy zakup routera bo występuje szereg zabezpieczeń np. popularna filtracja MAC adresów, ponadto on korzysta z POE

więc karta sieciowa na usb i kabel cross-over nie wystarczą??

Wystarczą, ale wtedy komputer stacjonarny będzie musiał być włączony aby działał internet na laptopie.

Zamiast karty na USB lepiej jest jednak założyć kartę na PCI (montowaną wewnątrz komputera). Nie będzie problemu ze sterownikami.

Nie słyszałem o tym, żeby router mógł korzystać z zasilania za pomocą wolnych par skrętki, jeśli to masz na myśli pisząc o PoE (Power on Ethernet).