Jak miec zdalny dostep pulpitu XP na Viscie?

Mam viste i chce przejac pulpit windowsa XP i nie wiem jak to zrobic i jak uruchomic na Viscie ponniewaz na viscie jakis “obszar spotkan windows”

W okienku search wklej to:

%SystemRoot%\system32\mstsc.exe /console

i naciśniej enter, po pojawieniu się okienka wpisz wszystkie dane dostępu do kompa z windowsem.

Ta linijka dzała również “Vista -> Windows 2003” tak aby się nie otwierała nowa sesja na serwerze.

Pamiętaj tylko by ewentualnie przekierować port 3389 na routerze na którym jest podłączony ten komputer do którego chcesz wejść i aby usługa zdalnego pulpitu była na nim włączona.

Hmm, ja w Viście mam normalnie “Remote Desktop Connection” (w angielskiej wersji tak to się nazywa) w Menu Start. I to tak było standardowo.

a plik któty to uruchamia to

mstsc.exe

Oczywiście. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby skrót do tego pliku dodać sobie do menu start i nazwać jak się podoba. Wskazuję jednak, że nie trzeba go (pliku) raczej szukać, bo on prawie na pewno tam jest gdzieś :wink:

Serdeczne dzieki:) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sie połacze powiedzmy z danym Ip to prosi o"nazwe uzytkownika" to podaje nazwe tego komputera? a jesli hasła nie było zadne zapisywane przy instalacji to pomijam czy co?

Jeszcze raz dziekuje, bo nie wiele osób chciało udzielic odpowiedzi:)

Nie, podajesz nazwę użytkownika jaką masz na tym komputerze do którego się łączysz.

Normalnie jak włączasz komputer musisz kliknąć na swoje konto, które ma jakąś nazwę i podać hasło - tutaj tak samo, ale nazwę użytkownika trzeba wpisać. Jeżeli hasła nie było to pomijasz.