Jak mocniej podkręcić procka


(Piotr Wik) #1

podkręciłem procka (jak w podpisie) do 2,64 . Przy 2,7 komp już nie wstaje. Podkręciłem go jedynie zwiększając częstotliwość, mnożnik pozostawiając bez zmian. Czy można jeszcze dalej jeszcze kręcić tego procka np. zwiększając mnożnik. Napięcie jest 1,4V.


(adam749) #2

Musisz zwiększyć napięcie dla DDR i CPU.

Jak dalej nie wstaje to obniż dzielnik pamięci.


(rafi6666) #3

Po pierwsze to powinieneś posiadać dobre chłodzenie na procku, Boxsowy wentyl intela jest zdecydowanie za słaby. Następnym ograniczeniem to pamięć, zapewne posiadasz zwykłe Kingstony i to prawdopodobnie jest wąskie gardło w twoim przypadku. Jak chcesz się bawić w OC to zainwestuj przede wszystkim w solidne chłodzenie na procek, zmień pamięć np. Kingston HyperX.


(Michalheo) #4

Przede wszystkim jakie masz temperatury w stresie i zasilacz?

Mnożnika nie zwiększysz, możesz podnosić tylko FSB.


(Piotr Wik) #5

zasilacz cheeftec, 400W, temp normalnie ok.45, w stresie max 55, a chłodzenie boxowe :?


(Michalheo) #6

W dalsze zwiększanie napięcia na boxie bym się nie bawił. Zwiększ dzielnik pamięci i zobacz czy przy większym FSB komputer wstanie. Jeżeli nie to znaczy, że procesor potrzebuje więcej papu :stuck_out_tongue: w postaci napięcia. Do tego przydało by się dobre chłodzenie np. Pentagram Karakorum albo coś z droższych np. Thermalright 120A


(steemm) #7

wątpie w te 55 stopni w stresie, odpal orthosa na godzine i wtedy podaj temp w stresie, może byc tak tez że masz za niskie napięcie pamiątek, lub po prostu nawet z wiekszym napięciem pamiątki nie pójdą wyżej wtedy zmieni FSB:DDR ratio na mniejsze


(klopas) #8

lepiej coś na micron-ach d9gmh czyli Crucial Ballistix (żółte, albo wersję TRACER która jest taka sama ale ma LED-y dodatkowo i jest czarna i czerwona) albo GoodRAM PRO900, czyli te niebieskie (900 bo 1066 są takie same a kosztują więcej a 800 są słabsze)

na nich wykręcisz lekko 1100MHz ale czasem idą do 1200MHz