Jak mogę podkręcić ten komputer?

(kozunio12) #1

Chciałbym ulepszyc moj komputer, konkretnie wymienic karte graficzna oraz

dołożyc ramu i wymienic dysk twardy. Mam taka konfiguracje

AMD ATHLON XP 2000+

MSI KT4V AGP x8

40 GB SEAGATE BARRACUDA

ZASILACZ 300W (razem z skrzynią był)

SAPHIRRE RADEON VIVO 9000 SERIES

Czesci moga byc uzywane.

(Technik Elektro) #2

jaki masz budżet na zmiany ??

(kozunio12) #3

Około 500-600 ew. wystarczy wymienić samą kartę wtedy do 300 zł, bo dysk i ram odkupiłbym od kuzyna(256 DDR RAM 266 FSB, 40GB HDD)

Myslalem o[tej](http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_ATI/Radeon_X1650_rodzina_/Radeon_X1650_Pro_Sapphire_256_MB_DVI TV_bulk_AGP_x8 11091_00_10R_/pelny,id,32064/) lub o tejkarcie

(Technik Elektro) #4

nic nie odpukuj... kwota którą posiadasz w połączeniu ze sprzedażą tego co masz wystarczy na zakup nowego kompa ze zintegrowaną grafiką (na razie).

(kozunio12) #5

Ale ten komputer ma byc do zadań biurowych, to co mam wystacza mi jak narazie do tej pory. Od czasu do czasu, żeby uruchomić na nim starszą grę.

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 11:01

Znalażłem jeszcze taką kartę

Moj pytanie czy tą kartę ^^ mógłbym nieco podkręcić.?

(JNJN) #6

kozunio12

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

(Technik Elektro) #7

to nie zmienia faktu iż nie warto pchać kasy w sprzęt oparty na chipsecie via kt 400...

nie opłaca się.

(Maney691) #8

wtrącę się w rozmowę - dlaczego nie warto ? wadliwe ? sam mam ten chipset (VIA KT400A) i pozmieniałem ostatnio proca, grafę i DDR-y i jest dobrze i stabilnie 8)

(Technik Elektro) #9

nie warto bo w tym budżecie jaki posiada autor postu można zakupić nawet 2 rdzeniowego amd x2 z płytą na chipsecie nfrorce ze zintegrowaną grafiką. wydajność takiej maszyny mimo wszystko będzie nieporównywalna. oczywiście te 600zł można wcisnąć w ten sprzęt ale nie widzę w tym sensu.