Jak mogę połączyć partycję /home z partycją /?

Skopiowałem cały folder sajmon. Katalogi z kropką powinny się więc też skopiować.

==================================================================

OK, okazuje się że wszystko skopiowało się poprawnie. Sprawdziłem katalog .gimp-2.8 i są tam pędzle które zrobiłem przed kopiowaniem plików. Czyli to nie jest problem z katalogami.

Ok, jest jeszcze możliwość, że podczas kopiowania schrzaniły się uprawnienia dostępu do plików. Aby to naprawić, użyj wyżej wymienionego sposobu aby wejść w konto sajmon, a następnie wykonaj:

 

sudo chmod  -R 777 /home

Te 777 na coś podmienić (np. sajmon) czy zostawić tak jak jest? Tak z ciekawości, to 777 to jaka to grupa?

777 to jest liczba oznaczająca uprawnienia. Akurat 777 pozwala na odczyt, zapis i wykonanie dla wszystkich użytkowników.

Zmieniłem uprawnienia. Udało mi się dostać do mojego konta. Przy starcie wyskoczyły mi za to 3 błędy:

pomyślałem, że może wpiszę komendę sudo chown sajmon /home/sajmon i może to coś naprawi. Jak drugi raz wszedłem na te konto tych błędów nie było. I zauważyłem, że dźwięku też nie było (zniknął jak się pierwszy raz zalogowałem i zobaczyłem te błędy po raz pierwszy).

Zmiana głośności na wyjściu nic nie daje, bo się resetuje i ogólnie nie wykrywa mi głośników i słuchawek. Odłączenie moich słuchawek nic mi nie dało. Głośniki nie są wykrywane. Podłączenie tych słuchawek też mi nic nie dało, i one nie są wykrywane. Próbowałem sudo alsa reload ale to też nic nie dało. Co mogę zrobić żeby odzyskać dźwięk?

Dokumentacja dot. naprawy problemów z dźwiękiem jest na wiki ubuntu:

 

https://help.ubuntu.com/community/SoundTroubleshootingProcedure

 

Wykonuj poszczególne kroki, aż uda Ci się odzyskać dźwięk.

Gdy wykonałem pierwszą komendę wyskoczył mi błąd że nie ma jakiegoś katalogu konfiguracyjnego z pulse audio. Wtedy chyba szybko utworzył się nowy, bo mam znów działający dźwięk. Na razie z systemem jest chyba wszystko w porządku. Dziękuję za te odpowiedzi, bardzo mi się przydały. Zwłaszcza dziękuję kubie3351 za szczególne zaangażowanie w mój problem.

 

Normalnie nie wiem co bym zrobił bez tego forum :slight_smile:

Tu nie ma nic do rozumienia. W takim przypadku sprawdza się logi menedżera logowania.