Jak mogę połączyć sterowniki z instalatorem XP

Właśnie próbowałem to. Kupiłem płytę i nagrałem na nią pliki. Zamiast bootować wyskoczył mi bluescreen, ale wiem czemu. Jakiś ważny on nie jest. A mam 2 pytania. Czy jeśli zrobię upgrade do 8, bo chcę zrobić go na komputerze z UEFI (może być teraz pokręcone xD) to będę mógł użyć licencji 7 64 bitowej na innym komputerze 64bit gdzie został użyty kod 32bitowej wersji do 64 bitowej wersji systemu i potem zainstalować 7 32bitową na laptopie HP i aktywować licencją 7 32bit? I czy Simcity 5 i Simcity 4 i the sims 2 pójdą na 8?

Jeżeli system Windows 7 masz w wersji OEM i został on przypisany do jednego komputera to zgodnie z licencją nie możesz go przenieść na inny komputer.

A aktywacja telefoniczna da radę aktywować taką licencję przeniesioną?

Powtórzę, jeżeli masz system Windows 7 w wersji OEM to, zgodnie z licencją, nie możesz go przenieść na inny komputer.

A to czy da się go aktywować gdzieś indziej czy też nie, nie ma znaczenia, tak przeniesiony system będzie nielegalny.

CHyba już wyjmę cd rom z pc’eta i podłącze do laptopa. Jutro kupię płytę i przetestuje. A słyszałem że, by xp zainstalowany na IDE to można zmienić tryb dysku na SATA, ale trzeba wgrać sterowniki saty i zmienić coś w rejestrze.

Hej,

Aktywacja zakończy się niepowodzeniem. W czasie takiego rodzaju aktywacji jest generowany identyfikator instalacji, który jest inny dla różnego sprzętu. Po podaniu cyferek w słuchawce na 99% usłyszysz, że podany identyfikator jest błędny.

Co do upgrade’u to działa to mniej więcej tak - zamieniasz system starszy na nowszy. Tracisz możliwość używania tego starszego, ale w zamian producent na nowszy system oferuje niższą cenę - z punktu widzenia licencji nie masz więc możliwości instalacji systemu na innym komputerze.

Tak, jeśli dysk będzie ustawiony na działanie w trybie SATA (AHCI), wtedy konieczne będzie dodanie do instalatora sterowników do kontrolera SATA, bez których instalator Windowsa w ogóle nie wykryje dysku twardego.

Pozdrawiam,

Dimatheus