Jak moge powierzac pisanie newsow innym i zrobic panel admin

Mam pytanie, jak moge powierzyc komus pisanie newsow jak strone robie we front page na szablonie? Chodzi mi o to ze np. ktos z krakowa powiedzmy moze tez pisac newsy. Mysle ze to mozna jakos zrobi w panelu admina ale jak go stworzyc(na jednej stronce widzialem panel admina zrobiony w psnews(adres strony http://www.galactikfootball.go.pl/ dzial redakcja i na samym dole jest panel) wiec moze wiecie jak to zrobi za pomoca tego?)

Z gory dzieki za odpowiedz.

Po pierwsze:

zmień rozszerzenie pliku index z html na php (index.php) .

Po drugie:

system newsów - ja polecam Fusion News .

znając php zrobisz niezły.

Znając jeszcze bazę danych MySql - zrobisz o niebo lepszy ;]

jeśli chcesz się nauczyć - kup książki :smiley:

Jeśli nie chcesz płacić, a dowiedzieć się w trudniejszy, mniej dokładny sposób - wpisz w google: kurs+php ; kurs+mysql .

ps.

zostaw front page’a ;]

Weź się za jakiś porządny edytor do tworzenia stron www ;]

Znajdziesz - pełno tego w necie :wink:

No a jaki edytor polecasz?

P.S A jak zrobić ten panel admina?

zerknij tu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=22

Z tych co używałem polecam TopStyle.

Świetnie nadaje się do pisania stron nawet przez początkujących !

Ponieważ posiada zamykanie tagów oraz podpowiadanie przy wybieraniu opcji.

To w nim możesz w banalny, poprawny sposób napisać arkusz styli CSS dla Twojej strony internetowej z uwzględnieniem czcionek i innych właściwości.

Zainstalować PS News

dobrym i darmowym edytorem jest EdHTML v 5.0 :slight_smile:

i tak jak wyżej: zainstaluje PS News i będziesz mógł założyć konta dla wybranych osób dodatkowo nadając im uprawnienia do wyboru: newsman, wyższy newsman, moderator i administrator :wink: będą logować się pod adresem twoja_domena.pl/news/ za pomoca nazwy użytkownika i hasła podane przez ciebie. To, co napisałem jest domyślne dla tego skryptu, wiele można samemu zmienić - wystarczy podstawowa znajomość php :wink:

A jak sie psnews instaluje? Ściągnąłem już i jest jakiś rar a wnim pliki co zrobić?

Piotrekkaz przeczytaj plik redme.txt (jest dołączony do skryptu), tam wszystko pisze, opis instalacji itp. :wink:

Aha dzięki. Już mam.