Jak mogę przyspieszyć czas logowania do systemu ? Win XP H


(mikber18) #1

Witam,

Co mogę zrobić aby przyspieszyć czas logowania do konta użytkownika w Windows XP Home ?

Tak żeby to zabierało minimalną ilość czasu ??

Pozdrawiam :!:


(Jakim2400) #2

"rzuć okiem na to" Niżej tam masz artykuł jak przyśpieszyć start systemu.

pZdr.


(Mireczek) #3

Jeśli masz zasilacz UPS, to możesz spróbować wstrzymania systemu do pamięci RAM , ale wtedy komputer cały czas pobiera energię. Można też używać hibernacji, ale wtedy pobudka trwa dłużej.


(Uzi) #4

Witam

Pierwsze co możesz zrobić to wyłączyć niepotrzebne programy startujące z windą Start > Uruchom > msconfig i odznacz niepotrzebne , więcej natomiast znajdziesz w Google mnóstwo tego.


(Hajm) #5

najlepiej poodinstalowywać niepotrzebne programy oraz powyłączać z autostartu programy które nie muszą startować z windowsem (najlepiej kożystając z programu autoruns - ale można też tak jak pisali poprzednicy - skorzystać z msconfig)


(system) #6

mscofig

defragmentacja

stary typ logowania

no i bardziej zaawansowane:

ułożenie zaraz za sektorami MBR plików powłoki systemu operacyjnego, daje to kolosalne przyśpieszenie ładowania systemu do 10-15sek do pulpitu (tylko raz udało mi się to zrobić :D, z reguły wysypywałem system ).


(SilberPunkt) #7

Najprostsze rozwiązania są pod ręką a mało kto je stosuje... Ja używam od dwóch lat hibernacji na laptopie (Celeron 1.4, 512MB) a XP uruchamia mi się w kilkanaście sekund. Zamyka się też błyskawicznie. Wystarczy zmienić zachowanie przycisku Power.

:roll:


(fiesta) #8

Tylko że ze skróceniem czasu zamykania, znacznie wzrastają nasze rachunki za energię elektryczną.

:stuck_out_tongue:


(SilberPunkt) #9

Mylisz hibernację systemu z wstrzymywaniem systemu...

:roll:


(superbike08) #10


(system) #11

:o :smiley: :stuck_out_tongue: jakbyś miał 1-2GB RAM to co innego w twoim przypadku to tylko ryzyko że system się sypnie (co niestety zdarza się często przy hibernacji).

Hibernacja (...)

(...) from Wikipedia...