Jak mogę przyspieszyć jeszcze swojego laptopa (co wymienić)?

Posiadam laptopa Toshiba L100-119, procesor Intel CeleronM 1,6 GHz, niedawno dokupione 2x1 GB RAM (Kingston 533Mh DDR2) i do tego jeszcze standardowy dysk twardy od Samsunga 60GB (5400 obr/min). No i moje pytanie jest takie jak mogę zwiększyć jeszcze jego wydajność (RAM odpada bo 2 giga to jest max jaki komp obsługuje). Czy wymiana dysku na szybszy (np. z 7 tys. obrotów) ma jakiś sens, a może da się w jakiś sposób podkręcić lub wymienić na lepszy procesor (czy jest to możliwe w laptopie)? A może jest jakiś sposób by przydzielić więcej z pamięci RAM zintegrowanej karcie graficznej, teoretycznie w tym modelu max można dać 128 MB, ale w wielu innych modelach ta sama karta (identyczny model, ATI Radeon Xpress 200, a i kompy od siebie wiele się nie różniły) ma bez problemu przydzielane 256 MB, więc może jest i na moją sposób (w sumie przy tej ilości RAM wiele nie stracę). Słyszałem że to się ustawia w Biosie systemu, ale szukałem i nie ma niczego takiego. Czekam na wasze opinie.

karta grasficzna do wymiany (ustawienia wspułdzielnego RAM-u są dostępne w zależności od modelu płyty głoównej, na jakiej jest twój laptop??) oraz dysk 200GB na tą podstawkę możesz werzucić Pentium 4 2.6 (nie jestem pewny ale w instrukcji do niej napewno jest to opisane)

W lapie nie zawsze mozna wyminić. Częsciej nawet nie.

tak karta odpada a co do procka to czemu nie :wink: