Jak mogę się najszybciej nauczyć TURBO PASCALA 5.5?

Chciałbym się jak najszybciej nauczyć programowania … Co prawda miałem kiedyś na lekcjach do czynienia już z tym programikiem…ale nauczyłem się mało… Czy może ktoś ma ktoś stronki na szybką naukę w TP 5.5??

pomocy?? dziękuje wszystkim co pomogą… pozdrawiam :slight_smile: :roll:

Szybko? Chyba żartujesz, zresztą co to znaczy szybko?(tydzień, miesiąc, rok? wszystko zależy od Twoich zdolności) Książka na ten temat (z przykładami) ma 600 stron( A.Marciniak-Turbo Pascal 5.5). Na początek wystarczy.

Programowania, w żadnym języku, nie da się nauczyć “szybko”. Taka nauka potrzebuje czasu i wysiłku, żeby coś zrozumieć :slight_smile: Może Pascal nie należy do najtrudniejszych, ale jeśli masz zamiar dobrze go poznać, to na pewno nie stanie się to “szybko”.

DYGRESJA:

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z programowaniem, to ja radzę tylko troszkę poczytać o Pascalu - tak dla wprowadzenia :slight_smile: Potem od razu bierz się za C++ lub C# - według mnie to najbardziej przyszłościowe języki :slight_smile:

PoZdRo

Ja uczyłem się z tego lub podobnego kursu: http://www.pascal.eu.org/index2.htm

bedi1288 , nie martw się koledzy nieco przesadzają, da się nauczyć szybko nauczyć języka. Prowadziłem kilkakrotnie kursy “Borland C++ Builder”, (taki maraton, 5 dni po 8h dziennie) było kilka osób co przyszli nie znając żadnego języka programowania, wg mnie poradzili sobie. Na koniec kursu, mieli 2h na samodzielnie napisanie programu do obliczania sumy pierwszych N elementów ciągu harmonicznego (bardzo proste) ale architekturze klient-serwer (bardzo trudne), większość sobie poradziła.