Jak mogę sprawdzić czy strona korzysta z plików cookies stałych lub sesyjnych?

Witam

Czy strona może korzystać z plików cookies i stałych i sesyjnych? I jak to sprawdzić?

Co rozumiesz przez:

Session to taki sam mechanizm jak coockies, ale o innej nazwie i nie tak łatwy do podejrzenia w przeglądarce dla użytkownika. Na ten moment na pewno możesz je podejrzeć w dev toolsach przeglądarki przez przeglądanie nagłówków http requesta. Jestem jednak pewny, że jak wpiszesz w google hasło jak przejrzeć session w przeglądarce to znajdziesz prostszy sposób.

Screenshot%20from%202020-01-02%2007-56-52

A czy jak sprawdzam w dev toolsach / storage i mam cookies session i z datą to nie oznacza że jedne są sesyjne a drugie stałe?

Nie mam pojęcia z jakiej przeglądarki jest ten ss. Nie wiem też co oznaczają poszczególne kolumny. W ogóle nadal nie rozumiem pytania bo nie wiem co rozumiesz przez stałe.

Cookies stałe to zdefiniowane na jakiś okres czasu, a sesyjne to na czas trwania sesji, tak to rozumiem.

Jak coś jest zdefiniowane na określony okres czasu to nie jest stałe…

Czas ważności danych session też możesz ustalić. Jedyna chyba różnica jaka jest pomiędzy cookies a session to domyślny ich czas życia (trzeba zweryfikować w dokumentacji HTTP), o ile dobrze pamiętam cookies mają 0 czyli czas życia nieograniczony - do skasowania/nadpisania, natomiast session mają czas życia ustawiony właśnie w ramach jednej sesji przeglądarki - zamykasz okno to są kasowane.
Jest też opcja taka, że domyślny czas życia jest zależny od środowiska uruchomieniowego i jego konfiguracji.