Jak mogę sprawdzić najszybszą prędkość internetu

Cześć. Jak mogę mając telefon stacjonarny Telekomunikacji Polskiej sprawdzić maksymalną możliwą i w miarę działającą prędkość internetu? Jak sprawdzić czy tak TP S.A. jak i Netia będą gwarantować podobny poziom usługi?

Z góry dzięki.

Jeśli posiadasz tylko telefon, musisz dzwonić do TP/Netii, inaczej nie sprawdzisz.

nie mając internetu i routera nie sprawdzisz parametrów linii.możesz dzwonić i pytać co ci zaproponują ,znajomy też ostatnio miał problem z tym bo na infolinii nie wiedzieli nawet jaką ma odległość od centrali kazali mu popytać po sąsiadach co mają :smiley:

Sprawdź na swoim obecnym internecie “przypuszczalną” prędkość :

http://speedtest.net/

http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph … ctDefaults

http://twojeip.wp.pl/?ticaid=1d189

A odnośnie TP.SA. to proponuję bardzo uważać ponieważ na nich “przejechałem” się już dwa razy.

Za pierwszym razem musiałem zapłacić 470 zł. po rozwiązaniu umowy a za drugim razem przysłali rachunek na 950 zł.

Miała być prędkość 10/1 oraz TV Sat.

Bez dostarczenia odpowiedniego sprzętu :

internet-stacjonarny-wybrac-t432021.html?hilit=neostrada

internet-stacjonarny-wybrac-t432021-30.html?hilit=neostrada

Sam dyrektor TP.SA. anulował 950 zł. za drugim razem po dokładnym “obciachu” w internecie.

Ach… opisałem b. dużo gdzie tylko mogłem.

Witam

TPSA to łobuzy.Mnie też naciągnęli na 3 lata męczarni z nimi.3 lata temu przeszedłem do Netii i jest OK.Umowa się skończyła i Tepsa ostatnio zaproponowała mi 6 mb/s(bo więcej nie da rady) za 64 zł śmiech na sali.Wziąłem “No Limits” w Netii z umową na czas nieokreślony i poszło na moim łączu 16 mb/s :slight_smile: za 55 zł.Zadzwoń do Netii i Ci powiedzą ile max pójdzie na kablu.

Oczywiście mam internet (1 od netii) i router w domu w tym momencie, zapomniałem dopisać :wink:

aha no to zaloguj się na swój router i poszukaj gdzieś w statystykach adsl tłumienie(attenuation) i margines szumu(snr margin) i adsl mode G.dmt czy adsl2+ i wrzuć tu

A więc pora powrócić do tematu - umowa z Netią powoli się kończy. Dzwoniłem do boku netii i babeczka powiedziała mi, że 20Mb pójdzie bez problemu - i w tym problem - mieszkam na małej wsi (4k osób) a internet netii leci po łączach tp. Zgodnie z tym co tutaj mi doradzono i co poczytałem w internetach wszedłem w ustawienia swojego routera a to co tam zobaczyłem:

Downstream	Upstream	 

		SNR Margin	: 29.5 19.0	db

		Line Attenuation	: 14.0 8.0 db

		Data Rate	: 1312 320 kbps

		 Max Rate	: 7776 852 kbps

		 POWER	: 7.0 12.0 dbm

Używam TP-LINK TD-8901G 54M Wireless ADSL2+ Modem router

Co myślicie? 20 pójdzie? Warto? Może wziąść coś mniejszego, ale żeby nie zrywało? Tym razem jak będą problemy to od razu walę z grubej rury do operatora i UKE, ale jednak wolę się upewnić niż psuć sobie krew - dużo czasu spędzam w internecie i szkoda byłoby to stracić :smiley:

A, i jeszcze jedno: Netia nie powinna “sapać” do mnie o to, że nie używam ich urządzenia i jeśli nastąpi jakiś problem to będą się próbować wymigać innym urządzeniem? (np. gdyby pan używał naszego routera prędkość byłaby 20 a nie 10!)

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Krzyś

Linia pociągnie 20, ale nie wiadomo czy są karty ADSL2+ w centrali, ale skoro Netia tak twierdzi to chyba są.

A co jeśli takowych kart nie ma?

To będzie max 8 :stuck_out_tongue:

No to pytanie.

To moje dane.

Ile maksymalnie mogę wziąć?

krzysiekx

złóż zamówienie na 10 lub 20Mb resztą niech oni się zajmą :slight_smile: możesz nie mieć 20Mb pełnych ale będzie coś koło tego jeśli będzie zrywać to zmienisz router na lepszy bo ten jest kiepski gdybyś miał TD-8910G to byłoby ok bo jest stabilniejszy niestety TD-8901G nie ma najlepszych opinii . na wsi często internet z kabla tel lepiej działa niż w miastach często jest nowsza infrastruktura kable nie mają tyle lat i nie występują przeciążenia daleko do centrali nie masz powinno być ok

TheMrFoka

teraz 6Mb jak zmienisz prędkość pokaż parametry masz jakieś dane czy jesteś w g.dmt cz adsl2+ ??

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić.

Ale dzięki za informację :slight_smile:

Witajcie, a z moich statystyk jaki net pójdzie? :wink: netuh.jpg

link http://imageshack.us/f/849/netuh.jpg/

Co za bzdura. Dla opcji 20, dopuszczalne tłumienie wynosi 20 dB, a ja tu widzę 36 dB. Wnioski wyciągnij sam.

Panowie a co pójdzie na tych statystykach?

DSL Modulation Mode: G.dmt

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 1312 kbps

Upstream Rate: 320 kbps

Downstream Margin: 15 db

Upstream Margin: 23 db

Downstream Line Attenuation: 45 db

Upstream Line Attenuation: 13.5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 15 db

PVC Connection

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE

Multiplexing: LLC

Qos: UBR

Pcr Rate: 0

Scr Rate: 0

Autodetect: Disable

VPI: 0

VCI: 35

Enable: Yes

PVC Status: Up

czytaj dokładnie post skierowany był do krzysiekx który ma tłumienie

Line Attenuation : 14.0 8.0 db

a nie 36dB które miał TheMrFoka któremu jak widać napisałem że 6Mb

Dodane 03.01.2012 (Wt) 14:28

daro1337 ,

6Mb

djosdanielos dzięki wielkie szoook od 3 lat mam neo 512 :O!

daro1337 synchronizację masz ustawioną na 1Mb powinni zdjąć ci dawno blokadę na loginie 512 Tp nie ma już dawno w ofercie

tłumienie masz wysokie ale do 6Mb jest osiągalne przy zmianie prędkości Transmit Power:11 db wzrośnie i Downstream Margin powinno wystarczyć aby osiągnąć 6Mb w razie problemów tp powinna cię przepiąć do portu adsl2+ na centrali i parametry powinny się poprawić