Jak mogę uzyskać płytę z systemem na podstawie klucza OEM?

Siema, otóż mam problem. Ponad pół roku temu kupiłem laptopa, ale nie mam płytki z systemem. Kilka miesięcy temu udało mi się znaleźć system pod mój klucz OEM, bo nalepka jest trochę starta i nie wiedziałem jaki mam system, lecz instalacja była trochę dziwna, to jak by można było kilka wersji visty zainstalować, zainstalowałem i działa klucz. Lecz po kilku aktualizacjach coś się złego zaczęło dziać, system mulił, po włączeniu czekałem kilka minut aż się ogarnie, przy włączeniu było chwilę czarne tło. Po starcie ponad 600 mb ramo żarł system. Kompa mam 2 GB ram 333 mhz, 2x Intel Pentium Dual Core P8400, 2.26 procek. Czy to mogło być spowodowane tym, że ten system który pobrałem był jakiś wadliwy. I teraz pytanie do was. Czy mogę jakoś za pośrednictwem klucza OEM pobrać system ze strony Microsoftu lub jakoś go od nich dostać ? Dodam, że laptop nie jest z Polski i szukam Vista Home premium x64 SP2, język ENG.

P.S a jak bym się chciał jeszcze na 100% upewnić jaki to system, szukałem systemu metodą prób i błędów czli sciągałem viste jakąś instalowałem i czy klucz działał jak nie to następną i po tygodniu się udało. Mogę np. zadzwonić do Microsoftu podać swój klucz i oni mi powiedzą jaką mam wersję systemu ?

Jak oem to na pomoc MS nie licz, dowiedz się u producenta komputera, za darmo raczej nośnika nikt ci nie udostępni.

Menu Start >Polecenie Uruchom> wpisz komendę cmd, następnie wpisz polecenie np:

C:\Users\Jan>systeminfo i kliknij enter i powinna ci się wyświetlić informacja na temat twojego systemu operacyjnego.

Aha. A jak zadzwonię to chociaż powiedzą jaki system potrzebuje ? Od producenta nie ma co, jak pisałem komputer jest z Norwegii i na dodatek nie ze sklepu.

@Pablo, nie rozumiesz. Ja szukam Visty pod ten OEM w sumie znalazłem a chcę się upewnić, a Ty mi dałeś polecenie sprawdzające obecny system co mam na kompie.

Asus X59SR - AP184C.

To ten http://www.happii.dk/product.aspx?prodid=203346 jak by ktoś chciał link, tylko ja mam 2GB ram a nie 4 i dysk mniejszy. Hm… Teraz doszedłem do wniosku, że laptop jest niemiecki :smiley: Ma niemiecką klawiaturę, lecz nie w 100% tylko mam 2 niemieckie znaczki oraz na necie pisze o nim po niemiecku.

Sądzę że przy odrobinie szczęścia pracownik MS na infolinii Powie Ci jaki to system na podstawie klucza. Generalnie oni nie gryzą, w najgorszym wypadku nie udzieli ci odpowiedzi. Moim zdaniem warto zadzwonić.

Jeśli dobrze rozumiem domyślnie był na nim system w języku niemieckim, więc legalnie nie można zainstalować innego języka. Oczywiście sam system nie wykryje że język jest zmieniony względem pierwszej aktywacji i będzie przechodził testy legalności, jednak w razie kontroli (np. w firmie) może zostać potraktowany jako zwykły pirat.

Aha, język to nie jestem pewien, kupowałem laptopa używkę więc ma 2 lata i gość pisał, że laptop jest z Norwegi bodajże. Tak podejrzewam, że Vista Home Premium ale nie jestem pewien ile bit i czy SP2, może dlatego mi komp zmulał, bo miałem 64 bit a nie 32 zainstalowaną. Procek to Intel Core 2 Duo P8400, 2.26; 2GB ram 333Mhz, Ati Radeon Mobility Hd 3470 512 mb karta.

Jesteś boski ! Dlatego system mi tak mulił, bo mam mieć 32bit a nie 64 :smiley: Teraz tylko muszę Vistę ogarnąć i cud miód i orzechy.

Nom, tylko nie wiem skąd ją pobrać, lecz przypomniałem sobie, że bodajże próbowałem wgrywać HP 32 i nie działał key. Najlepiej będzie jak w poniedziałek zadzwonie i się zapytam co i jak.

Długo się nie odzywałem, coś czasu brak. Dzwoniłem teraz i wiem tylko, że Vista Home Premium Sp1 ale nie pisało ile bitowa ;/

No niby łatwo powiedzieć, ale po 1. Czy jak zainstaluje ze złym językiem co klucz będzie pasować oraz skąd wezmę tą Vistę ? Na piratebay jest jakaś to pobieram, na torrentach nie ma :smiley: Jak z pirate nie wypali jakoś będę kombinować z załatwieniem z MS :slight_smile: Myślę, że w miarę szybko to ogarnę :slight_smile: Jakieś pół roku temu jak szukałem tej Visty to tydzień jej szukałem, bo nie wpadłem na pomysł aby zadzwonić do MS. No, ale jestem pewien na 90%, że zainstalowałem jakąś lipną Viste i dlatego mi komp tak mulił :smiley: