Jak mogę zaktualizować Windows 8.1 do wersji Pro?


(dre4merOn) #1

Cześć , od razu zaznaczę, że szukałem w google ale jakieś głupoty mi wyskoczyły :  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=jak+mog%C4%99+zaktualizowa%C4%87+windows+8.1+do+windows+8.1+pro / https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=aktualizacja+windows+81+do+windows+8.1+pro

Wiec zapytam się co mogę zrobić by zaktualizować windows 8.1 do win 8.1 pro?


(fiesta) #2

Hmmm że  się tak  zapytam do czego Ci jest potrzebna wersja PRO ??

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.


(dre4merOn) #3

Chciałbym mieć szyfrowanie, które jest tylko w wersji pro nie żebym od razu miał jakieś porno hahaha nieee… po prostu np przed wścibskim współpracownikiem zaszyfrować jakieś foldery :slight_smile:


(Adammo) #4

Panel Sterowania -> System -> Skorzystaj z większej liczby funkcji w nowej wersji systemu Windows (obok wielkiego logo Windows) .  Wtedy możesz podać już kupiony klucz, ewentualnie kupić nowy.

Jednak zachodzi pytanie, czy do szyfrowania dysku potrzebny jest Windows 8 Pro? Szyfrowanie można uzyskać za pomocą innych aplikacji. Na przykład: DiskCryptor, czy też AxCrypt.


(dre4merOn) #5

@adammo Zastanawiałem się właśnie nad jakąś alternatywą. Ale do głowy przychodził mi tylko TrueCrypt którego ponoć jednak nie powinno się używać. Czy DiskCryptor i AxCrypt są równie dobre a jeśli miałbym wybrać jeden z nich to który byś polecił?


(Adammo) #6

Gdy w grę wchodzi szyfrowanie całego dysku, to u znajomych DiskCryptor był w zupełności wystarczający.

Jeśli chcesz zaszyfrować tylko pojedyncze pliki to pewnie AxCrypt będzie lepszym rozwiązaniem (bardzo dobra integracja z Windows, mały rozmiar).


(dre4merOn) #7

Hmm tylko coś mam problemy z AxCrypt na Windows 8.1. Nie mogę go w ogóle uruchomić. Nie mogę uruchomić AxCrypt.exe. AxCrypt2Go mogę i AxDecrypt również mogę… A jak wspomniałem wcześnie AxCrypt nie mogę nic się nie wyświetla. Jak ustawię zgodność to wyświetla się, że program przestał działać. Na Dobrych jest napisane, że ten programik działa tylko do windows 7 wyżej już nie. Tak samo Disk Cryptor chociaż interesowały by mnie tylko same foldery. Mógłbyś coś polecić dla Windows 8.1?


(Duffee) #8

http://niebezpiecznik.pl/post/bzdurki-o-truecrypt-i-bitlockerze/ 

 

http://niebezpiecznik.pl/post/koniec-truecrypta-oficjalna-strona-przyznaja-ze-truecrypt-nie-jest-bezpieczny-i-naklania-do-migracji/?similarpost

 

poczytaj tutaj artykuly o TrueCrypt. 


(dre4merOn) #9

Pierwszy link mi nie działa ale za to ten drugi jest całkiem ciekawy. Nie podali raczej jakieś alternatywy po za chyba jakąś niemiecką i to w komentarzach. Ehh czyli co na tę chwilę nie ma żadnej alternatwy dla szyfrowania windowsowskiego w Windows 8.1?


(Cedar) #10

A mi działa, został tylko chyba źle wklejony

http://niebezpiecznik.pl/post/bzdurki-o-truecrypt-i-bitlockerze/


(dre4merOn) #11

Poprawione :stuck_out_tongue: Hmmm czyli można jednak używać TrueCrypta? Ja jednak wolałbym jakąś alternatywę. A Bitlockera nie mam bo nie mam wersji Pro.


(Piesek64) #12

TrueCrypt jest bezpieczny, pod warunkiem że używasz wersję 7.1. Z Bitlockerem nie jest jakoś pięknie, ponieważ jest wiele teorii, że wstrzyknięto backdoor. Plus: Bitlocker wysyła hasła do…chmury OneDrive.

Możesz sobie poczytać ten artykuł: http://www.thewindowsclub.com/truecrypt-alternatives-aescrypt-freeotfe-diskcryptor


(dre4merOn) #13

Okej a co myślicie o http://www.dobreprogramy.pl/BoxCryptor,Program,Windows,31257.html BoxCryptor?


(mktos) #14

 

BitLocker wysyła hasła (w zasadzie nie hasła, a klucze) o ile klikniesz opcję “Zapisz na koncie Microsoft Account”. W innym razie możesz sobie zapisać na pendrive czy na kartce.