Jak mogę zgrać filmy z kaset VHS?

Czy znacie jakieś sposoby, żeby zgrać na płyte lub komputer? I co do tego jest potrzebne? Jakiś specjalny kabel łączący magnetowid z telewizorem i komputerem?

Musisz mieć tuner analogowy

tuner analogowy chodzi o kartę telewizyjną do komputera? I jak ja mam połączyć z magnetowidem

tuner, karta tv, łączysz kablem z magnetowidem bo czym innym

poszukaj informacji w google tam jest dużo o tym

Jest takie urządzenie o nazwie Grabber:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=video+grabber

Jak ma kupować ten grabber to niech trochę do tego dołoży i będzie miał tuner dvb-t który mu posłuży nie tylko do zgrania kaset i rzucenia później w kąt

A jak niby przy użyciu cyfrowego tunera miałby zgrać analogowe kasety?

Jeśli to samo urządzenie miałby wykorzystywać również do oglądania telewizji, to musiałby to być tuner do TV analogowej, ale telewizji nie poogląda na nim przez okres dłuższy niż 9 miesięcy (najprawdopodobniej mniej, możliwe że jedynie do najbliższej środy, kiedy to wyłączane są nadajniki analogowe w woj. lubuskim).

Hybryda, ja mam tuner hubrydowy analog+dvb-t+radio+wejście na podłączenie np magnetowidu aby zgrywać :lol:

Zawsze po zgraniu może odsprzedać taki graber po niższej cenie ale zawsze :smiley:

ale łączę komputer z wideo i jakim programem mam zrzucić? a jest jakieś urządzenie które zgrywa i polepsza jakość?

Komputer z Video łączysz karta TV lub graberem

Program do zgrywania może być np: IuVCR