Jak można mieć stały ping niski ping?:)

Witam wszystkich forumowiczów:}

Obecnie posiadam internet radiowy 512 i przy dobrym sygnale posiadam ping w cs ~30 - 40 ms. ale niestety co jakiś czas ping dośc długo utrzymuje się na poziomie 100 do nawet 600 ms. Zamierzam wziąć internet od netii lu tp i chciałbym wiedzieć co ma wpływ na ping( szybkość internetu, modem, router itp.)

Z góry dziękuję za pomoc:P

to też, ale przede wszystkim odległość serwera z którym się łączysz i stan łączy po drodze. po kablu zawsze ping będzie lepszy

też tak myślałęm ale mój kumpel ma neo 6 mb/s a ma ping gorszy ode mnie, ~60 ms. :confused:

Nie zawsze. W domu- internet po kablu pingu wahają się np. między 40, a 250. Na iplusie do tego samego serwera między 80-100.

Z parametrami do internetu jest ten problem, że na dobrą sprawę nie masz jak niskiego pingu wyegzekwować, bo nikt Ci go nie gwarantuje.

2 rzeczy, odległość od najbliższej centralki oraz jakość samego łącza, a dokładniej przepustowość. Obydwie rzeczy są zmienne więc nie dziw się, że jedyni mają taki ping na tym samym necie a inni inny. Dodatkowo liczyć się może odległość serwera cs’a od Ciebie, ale to już w małym znaczeniu.

I należy pamiętać o zasadzie, że u kumpla pingi są zawsze niższe :stuck_out_tongue:

No z tym pingiem u kumpla to jest różnie często wyrzuca go z serva a nic nie ściąga gadu i skype ma wyłączone. 2 sprawa to to że mieszkam na wsi i wiadomo jak to na wsi z netem jest:/ Tylko jeśli może ktoś to niech powie czy opłaca się kupić lepszy modem albo wymienić karte sieciową na lepszą czy to nie ma dużego znaczenia:)

Nie opłaca się kupować karty sieciowej. Przy zmianie routera ping spadł mi tylko o 5ms więc też nie warto inwestować. Możesz ew. pogadać z dostawcą radiówki o łączu na antenach 5GHz. Lepszy i mocniejszy sygnał (z tego co wiem to prawie jak po kablu). Jak masz u niego dobry ping to bez sensu zmieniać internet na neostradę.

Ping u mnie zależy od siły sygnału a z tym to jest różnie:/