Jak można podłączyć wieżę do kompa?

Witam! Ostatnio byłem u znajomego i zauważyłem że ma on wieże podłączoną do kompa. w jaki sposób mógłbym podlączyć swoją wieżę do kompa?? niestety nie patrzałem na tył kompa i nie wiem jake tam są kable i wtyczki :frowning:

Prosze o pomoc w sprawie podlączenia wieży do kompa

Jeśli to wam coś pomoże to mam kartę dźwiękową firmy Creative a model to Sound Blaster 128 PCI

Czy będę musiał zmienić kartę dźwiękową aby podłączyć wieżę ??

Wieża którą chcę podłączyć do kompa do Samsung Mini Component System N22

Dziękuję i pozdrawiam

wyjście dzwieku w kompie podłańczasz pod wejście dzwięku w wieży … prost e

potrzebujesz do tego kabel mini jack 2x czincze

było, eh szukac sie niechce :frowning:

wtyczka do kompa mini jack, wpinasz w zielone wejscie na karcie!

drugi koniec czyli 2 chinch wpinasz w wieze w pozycji aux in, video in itp. odpalasz kompa, a wiezy ustawiasz tryb pracy na aux lub video, i wszystko!

reszty poszukaj!

Podłączanie wieży stereofonicznej do komputera

Potrzebne będą ci:

  • komputer z kartą dźwiękowa

  • wieża stereofoniczna z wejściem AUX lub podobnym

  • kabel mini-jack na 2x chinch

k_08.jpg

Jak podłączyć:

  1. Szukasz z tyłu twojego komputera wyjścia audio z karty dźwiękowej, oznaczone jest kolorem zielonym.

  2. Wkładasz wtyczkę mini-jack do zielonego gniazda.

  3. Na wieży z tyłu szukasz gniazd chinch, podobnych do tego:

chinch.jpg

(kolory mogą się różnić)

  1. Wkładasz wtyczki chinch kabla do gniazd chinch (wtyczka czerwona, do gniazda czerwonego, wtyczka biała lub czarna do gniazda białego lub czarnego).

  2. Włączasz wieżę i wciskasz odpowiedni guzik, przestawiający tryb działania wieży na AUX (lub podobny).

Uwaga! Jeśli z tyłu wieży nie znajdziesz wtyczek chinch, a inną wtyczkę, musisz kupić inny kabel, np.: jeśli znajdziesz z tyłu wieży gniazdo mini-jack, musisz kupić kabel (lub go mieć) mini-jack na mini-jack.

By nie robić nowego tematu …

5db19cb6ea180b96m.jpg

żeby można było połączyć normalne głośniki + słuchawki + wierze, jest taka możliwość ??

Oczywiście, że jest. Tylko zależy jak chciałbyś wykorzystać to połączenie. Głośniki i wieżę można wykorzystać np.: że pełnią rolę systemu stereo lub systemu na cztery głośniki. Słuchawki oczywiście to napewno system stereo. Napisz jaki system chciałbyś zastosować, a opiszę jak masz podłączyć.

System stereo:

0de116cb43660ad5.jpg

System 4-głośnikowy:

f5ba200f54c3227e.jpg

f5ba200f54c3227e.jpg

dokładnei tak

Merxor - jaką masz kartę dźwiękową (model i producenta)? Sprawdź z tyłu komputera ile masz gniazd audio. Jeśli masz ich 3, powinny te gniazda wyglądać tak:

e5fe4cfe66e65818.jpg

A jeśli masz ich 6, to wyglądają tak:

7c815e8bf3cef1af.jpg

Realtek ALC655 @ VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

e5fe4cfe66e65818.jpg

Ja mam coś takiego w wieży: klik

a coś takiego w kompie: też klik :wink:

Proszę o podanie mi dokładnych nazw wtyczek potrzebnych do podłączenia mi tego sprzętu. Proszę też o zdjęcie jeśli można oczywiście.

…Aha karte dźwiękową mam zintegrowaną :stuck_out_tongue: mam nadzieję że to nie przeszkadza :smiley: Pozdro

pc108 - aby podłączyć wieżę do komputera, zastosuj się do instrukcji, którą wcześniej napisałem w tym temacie. Nie zwracaj uwagi na to, co napisałem na samym dole mojego wcześniejszego postu, co zacząłem od słowa Uwaga!. Potrzebujesz kabla mini-jack na 2x chinch, zdjęcie masz w tym poście z instrukcjami.

a co do mojego problemu ??

_ Jak podłączyć system 4-głośnikowy do komputera wykorzystując wieżę, głośniki i słuchawki? _

Potrzebny ci będzie:

  • komputer wyposażony w kartę dźwiękową

  • wieża stereofoniczna z wejściem AUX, MD lub podobnym (którą chcesz podłączyć)

  • głośniki (które chcesz podłączyć)

  • słuchawki (które chcesz podłączyć)

  • kabel mini-jack na 2x chinch lub mini-jack na mini-jack (w zależności jakie gniazdo wejściowe masz z tyłu wieży)

  • rozgałęźnik mini-jack stereo na 2x mini-jack - PRZYKŁAD

  • kabel do podłączenia głośników (często dołączany do produktu)

Jak to zrobić:

  1. Ustaw głośniki tak jak jest pokazane na tym schemacie (łącznie z wieżą).

f5ba200f54c3227e.jpg

  1. Odłącz urządzenia podłączone do gniazd audio z tyłu komputera.

  2. Kliknij w tray’u na ikonkę twojego sterownika karty dźwiękowej i zaznacz opcję zaznaczoną czerwonym kółkiem na tym zdjęciu:

c1310d89ec97a6d2m.jpg

  1. W zielone gniazdo audio z tyłu komputera włóż rozgałęźnik.

  2. Do jednego gniazda z rozgałęźnika włóż wtyczkę głośników, a do drugiego, wtyczkę od słuchawek.

  3. Do niebieskiego gniazda audio włóż końcówkę mini-jack kabla do podłączenia wieży (kabel mini-jack na 2x chinch).

  4. Drugą końcówkę kabla do podłączenia wieży, z chinchami, włóż do gniazd z tyłu wieży. Często są one oznaczone literami MD lub AUX.

chinch.jpg

Jeśli z tyłu obudowy będą te wtyczki oznaczone również IN lub OUT, włóż te wtyczki do IN. Czerwona wtyczka do czerwonego gniazda, a czarna (lub biała) wtyczka do czarnego (lub białego) gniazda.

  1. Przetestuj swój sprzęt.

I to wszystko. Słuchawki będą działały, tak, jakbyś słuchał tylko przednich głośników, więc gdybyś zamiast głośników, słuchał słuchawek, w ustawieniach karty dźwiękowej, co przełączałeś na 4 kanały, możesz zmienić na “headphones”. Jeśli nie chcesz kupować rozgałęźnika, możesz ręcznie zmieniać wtyczkę w zielonym gnieździe.

Jeśli będziesz miał jakieś problemy, pytania itp. odpisz.

No wielkie dzięki jutro idę kupić to, co trzeba i będzie good :mrgreen:

Jesteśmy z tego samego miasta Rlz :mrgreen:

@ pieciaks to o to chodzi? klik na allegro

tak o to chodzi, zauważ tylko, że ten prezentowany na aukcji jest dosyć krutki

pc108 - Tak, to o ten kabel chodzi. To właśnie ten kabel, którego potrzebujesz do podłączenia wieży do komputera.

No nie wiem czy ten kabel jest krótki, ale to zależy jak daleko ma wieżę od komputera.

2,5 metra, faktycznie może i nie zamało, ale dużo osób ma wierze jednak dalej biorąc też pod uwagę często występującą różnicę poziomów między wierzą a PC’tem

ja sobie wieże podstawie bod biurko bo kompa mam na biurku bo mam tylko 1 wentylator do procka i dlatego komp stoi rozebrany na biurku :stuck_out_tongue: na allegro znalazłem kabel o długości 30 metrów ale już nie za 2 zł tylko za 20zł (20+11(koszt wysyłki)=31) a to troche za drogo wyjdzie jak za taki kabel do podłączenia kompa do wierzy :stuck_out_tongue: taki krótki mi wystarczy:) dzięki za pomoc

chciałbym podłączyć też wieże do kompa żeby mieć tak : głośniki w kompie, głośniki w wieży no i słuchawki wszystko jest OK z tego co czytam ale ja nie mam takiego okna:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 89ec97a6d2

I co mam zrobić żeby podłączyć tak jak chcę??

PS z Everesta wyczytałem że mam taką kartę muzyczną(chyba dobrze znalazłem multimedia—>Dzwięk PCI/PnP )

Avance Logic ALS4000 Audio Device