Jak można podłączyć wieżę do kompa?

Witam.To i ja chciałbym zapytac o coś a konkretnie chciałbym kino domowe 5.1 podłączyc do komputera ale w kompie mam 3 gniazda a moja karta dzwiękowa to realtek AC97 tak więc musze pewnie kupic karte dzwiękową 5.1 z szescioma gniazdami tak? aha i czy w wymianie karty przeszkadza to,ze mam ją zintegrowaną?

Zintegrowana karta dźwiękowa w niczym nie przeszkadza. Po prostu wyłączasz ją w BIOS’ie gdy wkładasz inną kartę dźwiękową. W BIOS’ie przy karcie zintegrowanej powinna być też dostępna wartość Auto, gdy jest ustawiona to zintegrowana karta dźwiękowa wyłącza się automatycznie gdy zostanie zamontowana inna karta dźwiękowa.

Niektóre zintegrowane karty dźwiękowe (w tym także niektóre AC97) dają możliwość podłączenia głośników 5.1/7.1 mimo, że ilość gniazd wyjściowych na karcie sugeruje coś innego. Po prostu wchodzisz program konfiguracyjny, który instalujesz razem ze sterownikiem do karty dźwiękowej i tam klikasz raz na port mikrofonu i raz na port Line-In - jeżeli twoja karta umożliwia podłączenie większej ilości głośników to porty Microphone-In i Line-In powinny zmienić nazwę na cośtam-Out i zacząć działać jako porty wyjściowe dla dodatkowych głośników. Sprawdź to przez zakupem dodatkowej karty dźwiękowej - bo może Twoja karta ma tą opcję i zaoszczędzisz trochę grosza :).

Sprawdź też na tylnym panelu płyty głównej czy nie posiadasz takich gniazd jak wyjście-optyczne czy wyjście Coaxialne, umożliwią ci one podłączenie kina domowego za pomocą jednego kabla - oczywiście takie samo złącze musi być wtedy we wzmacniaczu kina domowego.

mam pytanie czy można tak zrobić nie z wieża tylko z DVD bo wieży nie mam ale mam DVD z subwooferem i trzema głośnikami proszę o szybką odpowiedz DVD philips hts 5000W

To zależy od tego jakie gniazda wejściowe posiadasz z tyłu odtwarzacza DVD. Jeżeli masz głośniki podłączane do odtwarzacza DVD, to w puszce odtwarzacza na pewno masz jakiś wzmacniacz, który oferuje podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku. Sprawdź i napisz jakie gniazda znajdują się z tyłu odtwarzacza DVD.

Witam,

Nie jestem za bardzo opykany w tym temacie więc prosze was drodzy użytkownicy o pomoc.

Posiadam 2 wzmacniacze UNITRA CARIOLAN 302M i TELEFUNKEN HA 800.

I 2 zestawy głosników UNITRA i PHILIPS.

Chciałbym jeden z tych wzmacniaczy podpiąc pod komputer czy jest taka możliwośc,jesli tak o prosiłbym o wskazówki.

Wszystkie dane ów przedmiotów znajduja sie na zdjeciach.

Zdjęcia:https://picasaweb.google.com/101135509672333326917/Wzmacniacz?authkey=Gv1sRgCMKs1t_f2rTUVg

Pozdrawiam,

Kupujesz kabel RCA - minijack, końcówkę minijack podłączasz do karty dźwiękowej (zielone wyjście), RCA do wzmacniacza - w Unitrze pod MAGNETOFON ODCZYT, w Telefunkenie pod TUNER. Do wzmacniacza podłączasz głośniki, wzmacniacz podłączasz do zasilania, wrzucasz odpowiedni kanał (w Unitrze MAGNETOFON, w Telefunkenie TUNER) i słuchasz.

Posiadam kabel tylko że z dwóch str. zakończony jest tymi RCA,jest taka szansa by udało mi sie dolutowac do nich minijack’a?

Pozdrawiam,

Dolutujesz, kup tylko wtyczkę dobrej jakości.

wtyczke mam z starych głosników z Creativa

To ona jest chyba zalana - będziesz musiał ją uciąć z kawałkiem przewodu i do kabla RCA dolutować ten kawałek przewodu z wtyczką. Rozumiem, że ta wtyczka ma stereo.

yyy…powinna mieć.

Spróbuje cos dzisiaj z tym zrobić.A co moze byc powodem że na tym TELEFUNkenie działa tylko jeden zestaw do głosników [R i L] a pozostałe 3 nie działaja?

Zaraz… Skoro działa R i L, to działają dwa wyjścia z czterech, które ten wzmacniacz ma. Chyba że działa jedno wyjście (R albo L).

A dlaczego - coś pewnie jest spalone.

NIe 2 z 4,tylko 1 para[R i L] z 4 :wink:

Na zdjęciu widzę 2 pary R i L.

ntim.png

Na obrazku zaznaczyłem odwrotnie (pary R i L są w poziomie, zaznaczyłem w pionie), ale i tak widać.

Ja uważam inaczej,Masz 4 czerwone i 4 czarne zauwki.z głośników wychodza po 2 kabelki czerowny i czarny a tam masz 8 miejsc więc mozna podłączyc 4 głośniki.Moge sie pochwalic udało mi się przelutowac te RCA na minijack’a dziłała wzmacniacz UNITRA 2 głośniki z kompa w sumie 4 głośniki,ale chciałbym do tego wzmacniacza TELEFUNKEN podłączyc 2 głośniki 50W+glośniki z PHilipsa[nie wiem ilu Watowe]+ jeszcze głosniki z kompa.

A więc 2x R i L :slight_smile: 2 prawe i 2 lewe.

Skoro działa tylko jeden kanał z czterech to podłączysz tylko jeden głośnik. Chyba że naprawisz jeszcze jeden (przeciwny) kanał, a najlepiej wszystkie.

Głośniki komputerowe mają zazwyczaj wbudowany wzmacniacz.

Wiem ze maja wzmacniacz komputerowe,chciałem zrobic cos w stylu kina domowego,ale chyba sie nie uda.Może kiedys zabiore sie za tego TELEFUNKENa i uda mi sie naprawic te gniazda.Teraz graja 4 głośinki 2 komputerowe i 2 z wieży,szkoda że nie mozna ich jakos zgrać zeby za pomoca jednego pokrętła głośność regulowac.

Dźwięku przestrzennego na tym mieć nie będziesz :slight_smile:

Możesz regulować głośność z poziomu systemu. A pokręteł przy głośnikach/wzmacniaczu nie ruszać.

Nie dopasuje głosności z poziomu systemu ponieważ nie wykrywa mi głosników,te z kompa mam podpięte do niebieskiego otworu a te z wiezy do zielonego.

Witam,

W komputerze nie mam wejścia na głośniki, tylko na micro i słuchawki. W wieży mam tylko wyjście AUDIO IN i PHONER. CZy jestem w stanie jakoś podłączyć kompa do wiezy?