Jak można usunąć na zawsze pliki?


(Adrienks) #1

Witam mam problem. Sciagnałem coś z pewnego programu i to usunąłem ( SHIFT + DEL) oraz włączyłem cclaeaner, chcę to wyczyścic tak, żeby nawet nie dało się tego przywrócić. Jest to tylko jeden że folder, My downloads nic tam nie ma, ale wiem ze jakos mozna to przywrocic, i mam prosbe podajcie program który to coś usunie na zwsze i nie bedzie mozna tego przywrocic pozdro, jak cos dam plusy albo pomógł.


(Maniek220810) #2

Spróbuj tego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... aser+5.86a


(Agatonster) #3

adrienks ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pinio150) #4

usunąc na zawsze nie mozna plików mozna je usunąc tak ze beda nie widoczne przez system ale instnieją programy które szyfruja dane ktore zostały usuniete z dysku. jezeli bedzie to dobry lub bardzo dobry program to są małe szanse ze ktos zdoła odszyfrowac twoje dane, tym bardziej ze jezeli sa to prywatne rzeczy to nikomu nie bedzie sie opłacało bawic w odzyskiwanie danych.

poszukaj na gyyglach szyfrowanie danych

powinno tam byc duzo takich rzeczy^^

Pozdrawiam :!: :!:


(Kolmar) #5

Jak to usunąć na zawsze nie można ??, pinio150 może mi powiesz, że jak dysk wykasuję przy wykorzystaniu np. algorytmu Gutmanna to dane będzie ktoś wstanie odzyskać ?? Spewnością w standardowy (programowy) sposób to jest poprostu niewykonalne, nawet takim dobrym programem jak Easy Recovery.


(troiP) #6

wszystko da się odzyskać, jedne rzeczy łatwiej drugie trudniej


(Kolmar) #7

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, stosując dobry algorytm zerowania dysku w sposób programowy ciężko jest później cokolwiek odzyskać. A wg raportów firm z tej branży nie zauważyłem żeby jakakolwiek firma miała współczynnik odzyskiwania danych na poziomie choćby 95%, troiP , więc nie mów, że wszystko da się odzyskać.


(Dmirecki) #8

W zupełności zgadzam się z rokko.

adrienks ,

W CCleanerze możesz ustawić dodatkowy folder który będzie czyszczony. Ponadto możesz ustawić w opcjach ile razy plik ma zostać nadpisany, żeby nie można go było odzyskać.


(Adrienks) #9

Ja już to wykasowałem i tych plików na kompie nie mam, ale są te zapisy co dzięki nim można przywrócić. Chcę aby to z dysku jakoś wyczyścic a ccleaner raczej nie pomoże teraz ...


(Dmirecki) #10

To odzyskaj i usuń plik jeszcze raz :mrgreen:


(Ezmaverick) #11

Aby bezpowrotnie usunac z komputera pliki lub foldery uzyj programu Eraser

http://portableapps.com/apps/utilities/eraser_portable

Program jest darmowy i portable na flash disk.

Uzywa algorytmu Gutmanna http://en.wikipedia.org/wiki/Gutmann_method dzieki ktoremu informacje sa bezpowrotnie kasowane.


(Staszek P G) #12

TuneUp Utilities 2008 - tego programu używam i jest narazie spoko , używa też algorytmu Gutmanna oprócz tego ma wiele innych zaawansowanych funkcji.poczytaj na necie o nim.