Jak można założyć domenę na numer telefonu?

Taki prosty przykład: Numery alarmowe, jak się dzwoni na np. Policję, wybiera się numer 110 i telefon odbiera policja, ja myślę, że ten telefon w Policji ma całkowicie standardowy numer tylko po wybraniu numeru 110 przekierowuje na standardowy numer telefonu na Policji.

Przykład: Domena telefoniczna 110 po wybraniu tego numeru zostaje się przekierowany na numer +49 000 000 000. Czy ja dobrze myślę czy się mylę.

Następny przykład: Telefon do Samsunga wygląda tak: “0-801-MSamsung”, więc jest jakaś możliwość założenia Domeny na numer telefony.

Więc jak można założyć domenę na numer telefonu?

=======================EDIT===========================================

Numer na policje to 110 a na 112 to straż pożarna.

@MaRa - a ile by to kosztowało?

Z tymi numerami policyjnymi to się mylisz. To jest odpowiadania pula numerów z centralą namierzającą najbliższe np. komisariaty itp.

z tym “0-801-MSamsung” to jest raczej tak, że do literki przypisana jest cyferka - spójrz na klawiaturę swojej komórki.

A numer alarmowy to 112 a nie 110

Akurat w tym przypadku nie zgadza się liczba cyfr.

801MSamsung

80167267864

Tymczasem wszystkie numery telefonu w Polsce (poza specjalnymi, typu numery służb ratunkowych, wszelkich informacji albo korporacji taksówkarskich) mają 9 cyfr. Dłuższe być nie mogą (chyba że z kierunkowym w przypadku połączenia z zagranicy, wtedy dochodzi 0048 albo +48),

Alarmowy to 112 a nie 110.

A te numery z nazwami to po prostu literki z klawiatury DTMF, odpowiadające cyfrom. Można wybrać sobie nazwę i zamówić odpowiadający jej numer telefonu. Jeśli jest wolny, to operator przydzieli (nie wiem jak w Polsce, jeśli już to każą sobie słono płacić).

Spójrzcie na lokalizację, on mieszka w Niemczech - to wyjaśnia te dziwy z numerami. A 112 to nie straż pożarna tylko ogólny numer alarmowy (w całej UE). To że odbierają go akurat na straży (teoretycznie powinno połączyć ze specjalnym centrum, ale jeśli takie nie istnieje, to odbiera je jakaś służba), nie ma żadnego znaczenia, równie dobrze można tam zadzwonić gdy np. ktoś zasłabnie w mieszkaniu. Takie zgłoszenie muszą przyjąć i przekazać na pogotowie.

Jeśli chodzi o założenie “domeny” - trzeba mieć 2 numery telefonu i przy jednym ustawić przekierowania u operatora na drugi. A jeśli chcesz mieć krótki numer (w Polsce od niedawna są 5-cyfrowe), skontaktuj się z operatorem. Na pewno takie mają w ofercie, bo przecież korzystają z nich chociażby korporacje taksówkarskie (w Łodzi są numery np. 19191, 19626), tyle że odpowiednio drogo kosztują.

Dodane 08.07.2010 (Cz) 13:00

Spójrzcie na lokalizację, on mieszka w Niemczech - to wyjaśnia te dziwy z numerami. A 112 to nie straż pożarna tylko ogólny numer alarmowy (w całej UE). To że odbierają go akurat na straży (teoretycznie powinno połączyć ze specjalnym centrum, ale jeśli takie nie istnieje, to odbiera je jakaś służba), nie ma żadnego znaczenia, równie dobrze można tam zadzwonić gdy np. ktoś zasłabnie w mieszkaniu. Takie zgłoszenie muszą przyjąć i przekazać na pogotowie.

Jeśli chodzi o założenie “domeny” - trzeba mieć 2 numery telefonu i przy jednym ustawić przekierowania u operatora na drugi. A jeśli chcesz mieć krótki numer (w Polsce od niedawna są 5-cyfrowe), skontaktuj się z operatorem. Na pewno takie mają w ofercie, bo przecież korzystają z nich chociażby korporacje taksówkarskie (w Łodzi są numery np. 19191, 19626), tyle że odpowiednio drogo kosztują.