Jak można zmienić kolor czcionki przy ikonach?

Jak w temacie. Mam bardzo ładną “tapetę” na pulpicie ale ma straszną wadę - jasna zieleń zlewa się z białymi literkami z nazwami ikon i dosłownie nic nie widzę.

Próbowałem zmieniać kolor przez ustawienia wygląd ale tam nie ma opcji zmiany koloru (można wybrać tylko rozmiar, pogrubienie, kursywę i … koniec)

Czy jest jakiś sposób by ten kolor z białego stał się np. granatowy?

Chodzi mi o sposób nie opierający się o: zainstaluj program XXX.

tu masz info:

viewtopic.php?t=74753

Jednym słowem (odrzucając programy) mam edytować HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Colors?

A bardziej konkretnie?

Ktoś pomoże?

utrivv ,

nie ma sposobu zmienić kolor na pulpicie bez używania odpowiednich do tego programów…

matfeusz proszę bys czytał to co mi przesyłasz. Napisałeś żebym przeczytał ten link - przeczytałem i tam pisano żeby:

a) zainstalować program który to zrobi (to mnie nie interesuje)

b) zmienić ręcznie w HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Colors?

Więc kolejne moje pytanie - o konkrety a ty mówisz że się nie da.

Po przeanalizowaniu - pierwsze co mi przychodzi do głowy: Stworzyć ikonki z napisem jako ich część (przy tworzeniu dobieramy kolor). Czy ikonki muszą mieć standardowe rozmiary?

nie, możesz podać niestandardowy rozmiar

Wygląd -> Zaawansowane -> Ikona -> Rozmiar

w rejestrze nie widzę możliwości zmiany koloru czcionki (i nie znam sposobu jakby to zmienić w rejestrze) - nie ma wartości ciągu, która odnosiłaby się do tekstu pod ikoną, w ustawieniach też nie ma takiej opcji

Po sprawdzeniu okazało się że proponowane programy po prostu tworzą ikoiny na nowo (i w czasie tworzenia jest możliwośc wyboru koloru) wniosek: kolor jest w zapisany w samej ikonie a nie w rejestrze.

Szkoda.