Jak na hostingu liczy się transfer?

Witajcie. Wiem, że dla niektórych to banalne pytanie, ale nigdy się w to tak nie zagłębiałem, gdyż nie było mi to aż tak potrzebne, a teraz się przyda :stuck_out_tongue: :wink: Na wielu hostingach mam do czynienia z limitem transferu np. 1000 GB (załóżmy teoretycznie). W jaki sposób jest to obliczane?

Kiedyś się liczył tylko transfer z serwera, teraz jest liczony transfer z i do czyli wszystko to co wysyłasz na serwer i co odbierasz z serwera (inaczej mówiąc WSZELKI ruch na serwerze).

Dzięki. A możecie mi jeszcze powiedzieć co się stanie, jak transfer zostanie przekroczony? Strona przestanie być widoczna w sieci, zgadza się? Jest jakiś sposób, żeby to w przybliżeniu oszacować, to zużycie?

To zależy od rozwiązania na danym hostingu, przeważnie strona będzie niewidoczna po przekroczeniu transferu ale może być że będzie doliczona dopłata za ten dodatkowy transfery (najlepiej jest się zapytać w danym hostingu).

Zużycie można w przybliżeniu oszacować przez “wagę” wszystkich plików strony * ilość odsłon, jednak jest to duże przybliżenie bo nie każdy przegląda całą stronę.

Hostingi powinni oferować statystyki gdzie masz podany czas i jaki jest zużyty transfer w tym czasie.

Dobrym rozwiązanie jest zabrać hosting gdzie jest kilka pakietów do wyboru i wtedy kiedy widzisz że ilość transferu jest za mała na Twoje potrzeby to kupujesz większy pakiet (pakiety przeważnie możesz zwiększać w trakcie trwania umowy, lepiej się zapytać dla pewności).

-Puma- , dzięki za porady :slight_smile: