Jak na hostingu liczy się transfer?

(arlid) #1

Witajcie. Wiem, że dla niektórych to banalne pytanie, ale nigdy się w to tak nie zagłębiałem, gdyż nie było mi to aż tak potrzebne, a teraz się przyda :stuck_out_tongue: :wink: Na wielu hostingach mam do czynienia z limitem transferu np. 1000 GB (załóżmy teoretycznie). W jaki sposób jest to obliczane?

(-Puma-) #2

Kiedyś się liczył tylko transfer z serwera, teraz jest liczony transfer z i do czyli wszystko to co wysyłasz na serwer i co odbierasz z serwera (inaczej mówiąc WSZELKI ruch na serwerze).

(arlid) #3

Dzięki. A możecie mi jeszcze powiedzieć co się stanie, jak transfer zostanie przekroczony? Strona przestanie być widoczna w sieci, zgadza się? Jest jakiś sposób, żeby to w przybliżeniu oszacować, to zużycie?

(-Puma-) #4

To zależy od rozwiązania na danym hostingu, przeważnie strona będzie niewidoczna po przekroczeniu transferu ale może być że będzie doliczona dopłata za ten dodatkowy transfery (najlepiej jest się zapytać w danym hostingu).

Zużycie można w przybliżeniu oszacować przez "wagę" wszystkich plików strony * ilość odsłon, jednak jest to duże przybliżenie bo nie każdy przegląda całą stronę.

Hostingi powinni oferować statystyki gdzie masz podany czas i jaki jest zużyty transfer w tym czasie.

Dobrym rozwiązanie jest zabrać hosting gdzie jest kilka pakietów do wyboru i wtedy kiedy widzisz że ilość transferu jest za mała na Twoje potrzeby to kupujesz większy pakiet (pakiety przeważnie możesz zwiększać w trakcie trwania umowy, lepiej się zapytać dla pewności).

(arlid) #5

-Puma- , dzięki za porady :slight_smile: