Jak na jednym serwerze umieścić kilka albumów?


(Tofik016) #1

Witam. Mam takie pytanko jak w temacie - jak na jednym serwerze umieścić kilka albumów ? Zeskanowałem kilka książek i chce wrzucić je na jeden serwer i żeby każdy album był oddzielnie. Jak zrobić klika takich albumów na jednym serwerze.


(matfeusz) #2

a czy to jest legalne? :?


(Tofik016) #3

Po prostu każdy każdemu pomaga na forum i dlatego zrobiłem skan książek. Napiszesz mi na temat ?


(matfeusz) #4

moim zdaniem najlepsze jest: Coppermine Photo Gallery

http://coppermine-gallery.net/index.php

zobacz sobie "Demo" jak to wygląda...


(Tofik016) #5

Galerie to ja już mam dawno zrobioną w Web Album Generator. Pliki przesłałem Total Commanderem. Wszystko ładnie pięknie sie wrzuciło. Serwer ma na za.pl. Noi teraz pytanie jak zrobić kilka galerii/ albumów na jednym serwerze ?


(Fiołek) #6

Wrzucić te albumy na serwer? Można pogrupować w foldery na przykład.


(Tofik016) #7

Już wrzuciłem na serwer za.pl. Tylko jak pogrupować i dac ten nowy folder ?


(system) #8

Chyba umiesz robić foldery na swoim komputerze? no więc robisz tak samo na serwerze i tam wrzucasz każdy z albumów do oddzielnych folderów.


(Tofik016) #9

Słuchajcie, chodzi mi o to że chcę zrobić stronę główną. Na tej stronie głównej będą tytuły różnych książek i chcę zrobić tak że jak kliknę na ten tytuł to otworzy mi sie dana galeria/album. Robię to pierwszy raz :frowning: Pomóżcie bo tracę siły :cry:


(adpawl) #10

Link do galerii nr1

Link do galerii nr2

Link do galerii nr3

Link do galerii nr4


(Tofik016) #11

Kurcze, kombinowałem cały dzionek i dalej nie kumam :? . Połączam sie z FTP, biore znajduje folder w którym mam cały album, wrzucam z tego albumu wszystkie pliki jakie są, odpalam moją stronę i jest galeria ale jedna a ja chce strone główną i chce zrobić odsyłacze na stronie głównej do tych albumów. Pliska wytłumaczcie mi to dokładnie. Używam total commandera 6.5.


(adpawl) #12

wywal wszystko z FTPa i wrzuć cały katalog albumu a nie samą jego zawartość. Następnie plik indeksowy który wcześniej podałem i będzie git.

Inaczej, na serwerze musisz mieć potworzone podkatalogi w których będą pliki albumu.

Pomyśl, to jak na lokalnym komputerze ...masz dysk C:\ a w nim katalogi: album 1, album2, album3, ...

W każdym katalogu masz fotki i plik indeksowy.

Teraz na C:\ możesz sobie potworzyć skrty do tych plików indeksowych w albumach ...a więc będą one miały ścieżki C:\album1\index.htm, C:\album2\index.htm, itd.

Z FTPem jest analogicznie. W katalogu głuwnym umieszczasz podkatalogi z jakąś zawartością i plik index.php/index.htm zawierający odnośniki do tych podkatalogów.

Qmasz już o co biega?