Jak (na stałe) usunąć informacje o utworze?


(WooQash) #1

Witam. Podsiadam w swojej bibliotece sporą liczbę utworów muzycznych z różnych płyt a co za tym idzie każdy utwór jest otagowany informacjami:

image_id: 5529

Problem jest w tym, że plików z takimi informacjami mam sporą ilość. Wcześniej używałem już pewnego programu który usunął jakieś 95% takich tagów niestety pozostała część nadal zostaje otagowana i w większości przypadków dość opornie idzie ich usuwanie, a czasami wręcz niemożliwe.

Szukam jakiegoś programu lub sposobu który usunie z wszystkich plików hurtowo wszystkie informacje o utworze oraz okładki albumów tak aby nie wracały po chwili.


(Krasnal666) #2

Mp3tag

http://www.dobreprogramy.pl/Mp3tag,Program,Windows,13220.html

Używam go i bez problemu czyści wszystko. Obsługa banalna: wybierasz folder (szuka też w podfolderach)->Ctrl+A->Ctrl+R->tak


(WooQash) #3

Heh, właśnie tego programu używałem wcześniej :slight_smile: Niestety nie usunął wszystkiego. Ogólnie to miałem wrażenie, że te dane same się zaktualizowały, to jest możliwe?


(Krasnal666) #4

Niektóre odtwarzacze av (np. winamp) potrafią same tagować pliki, pamiętam też coś z pakietu Nero tagowało mp3 przy nagrywaniu na cd (trzeba było wyłączyć w opcjach).

I jeszcze jedno Mp3tag uruchomiony z prawami administratora, bo czasem nie radzi sobie z prawami dostępu do pliku.


(WooQash) #5

Używam AIMPa ale nie widzę nic takiego jak autotagowanie.