Jak na stałe wyłączyć odnajdywanie w sieci?

Witam, chciałbym na stałe wyłączyć funkcje “odnajdywanie sieci” w windows 7 Home. Codziennie używam dwóch sieci wifi i za każdym razem jak włączę komputer “Odnajdywanie sieci” jest włączone a ja za każdym razem musze je wyłączyć ponieważ nie chce mieć widocznego komputera w sieci. Jak to rozwiązać?

Witaj, HubGab.

Rozumiem, że korzystałeś/aś już systemowych ustawień i na nic się to nie zdaje? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej coś jest nie tak z Twoimi ustawieniami, ponieważ u mnie funkcja ta działa bardzo dobrze, niezależnie od sieci, do której się podłączę. Na dokładkę używam oprogramowania COMODO, które pozwala mi ukryć komputer w sieci całkowicie. Jest to opcja dostępna w ustawieniach zapory ogniowej.

 

Opcje udostępniania zaznaczone na WYŁĄCZONE, czy tak?

Włączanie lub wyłączanie odnajdowania sieci Windows 7

Tak udostępnianie zawsze jest wyłączone z tym nie ma problemów, tylko odnajdywanie sieci zawsze po uruchomieniu laptopa sie włącza.

ja używam tylko antywirusa NOD32, może gdzies tutaj jest problem?

Z jakich typów sieci korzystasz? Wybierz odpowiedni typ sieci. Jeśli to sieć publiczna, wybierz  publiczną. Jeśli firmowa, to firmową itd. Typy sieci mają domyślne ustawienia, np.publiczna ma wyłączone domyślnie odnajdywanie w sieci.

korzystam i z publicznej i w pracy ale na obydwóch jest ta sama sytuacja, spróbuje obydwie zmienić na publiczne.