Jak na telefonie ustawić w Gmail, że wiadomość została przeczytana?

Jak na swoim telefonie ustawić na poczcie Gmail po zalogowaniu się lub w aplikacji nawet Gmail ustawić że wiadomość, którą wysłałem została już przeczytana ? Żeby mieć po prostu pewność, że moje wiadomości dana osoba czyta.

Google daje taką odpowiedź.
Jak sprawdzić czy odbiorca przeczytał maila Gmail?

Darmowy Gmail nie daje takiej możliwości. Możesz zainstalować jakiegoś klienta poczty np. Thunderbird i tam masz dostępną taką opcję. Jednak nie daje to 100% skuteczności, ponieważ po pierwsze odbiorca musi obsługiwać potwierdzenia dostarczenie, a po drugie niezbędna będzie jego zgoda na powiadomienie Cię o odebraniu.
Są też inne możliwości, ale trochę trudniejsze do zrealizowania i również nie dają 100% pewności.

Więc szukaj dalej.

W Outlook niby są takie opcje, jak dostarczenia i przeczytania, a to są dwie różne opcje.
https://support.microsoft.com/pl-pl/office/dodawanie-i-%C5%BC%C4%85danie-potwierdze%C5%84-przeczytania-i-powiadomie%C5%84-o-dostarczeniu-w-programie-outlook-dla-systemu-windows-a34bf70a-4c2c-4461-b2a1-12e4a7a92141

Ale tobie zależy na Gmail, więc może płatna opcja konta dla firm daje taką możliwość.
Najlepiej wysłać maila z nieznanego odbiorcy konta, wówczas na pewno go przeczyta;).
Chyba, że zależy ci na potwierdzeniu przeczytania (otwarcia) twojego, to raczej kiszka.

Jak przedmówca wspomniał, nie ma czegoś takiego jak potwierdzenie przeczytania e-maila. W pewnych przypadkach można takie coś zrealizować ale obie strony muszą odpowiednio skonfigurować programy i odbiorca musi potwierdzić chęć wysłania potwierdzenia.

Ja najbardziej lubię rozwiązanie z Whatsapp. W wersji desktopowej są dwa wskaźniki. Zwłaszcza przydatne na czatach grupowych.

Wiadomość dostarczona - wiem czy wiadomość doszła na urządzenie odbiorcy
Wiadomość wyświetlona - wiem czy odbiorca wywołał okno rozmowy czy choć na chwilę zerknął.

Jeżeli nie dostarczona, to mogę wysyłać ponownie (czasami odbiorca ma powyłączane wszystkie urządzenia z apką, wtedy ten wskaźnik się przydaje)
Jeżeli wyświetlona a nie ma odpowiedzi, to wiem że danego odbiorcy nie interesuje to o czym mówię albo zwyczajnie nie ma ochoty o tym dyskutować.

Odebrana a przeczytana to nie to samo.
Możesz ustawić żądanie potwierdzenia dostarczenia ale to nie oznacza nic.
Bo już samym potwierdzeniem, że poszło i doszło jest brak błędu od daemona serwera poczty.

Czyli znowu chcecie mi powiedzieć że, że się nie da?

Prawdopodobnie nie da się w Gmail.
W Outlook, a może i w innych, niby są takie możliwości - jednak uwarunkowane dodatkowymi wymaganiami.

Da się jak sobie ustawisz i dogadasz się z odbiorca ze będzie potwierdzał. Nie ma co narzekać, parę ładnych lat temu mogłeś ustawić dowolnie adres nadawcy np na bill.gates@microsoft.com i to przechodziło. Protokoły pocztowe przeszły długa i zawiłą drogę.

Koledzy rozwodzą się bardzo, a odpowiedź jest krótka: nie da się bez współdziałania z odbiorcą.

Pewnie trzeba by zrobić to w formie kartkówki.

Pała z mejlowej kartkówki = nieprzeczytana nowela mejlowa.

W zasadzie hmmm, a jakby wstawić na swoją stronę grafikę, potem wstawić ją jako link do wiadomości email i monitorować czy będzie odczyt grafiki. Powinno zadziałać nie? :upside_down_face: O ile nie są zablokowane grafiki w mailu.

No tyle, że raczej większość programów pocztowych ma domyślnie zablokowaną zawartość zdalną.
Ale nawet gdyby nie, to będzie tylko pewność, że pobrana ale nadal nie wiadomo czy ktoś przeczytał :stuck_out_tongue:

W momencie otwarcia się pobiera.