Jak nagrać bootowalny XP na płytę DVD

Jak w temacie, jak nagrać WinXP na płytkę DVD? Próbowałem za pomocą Nero, ale albo podczas nagrywania prosi mnie o płytkę CD, albo nagrywa niebootowalną. Znalazłem program CDBurnerXP, ale nie mogę nim coś wypalić. Dlatego proszę o szczegółowy opis jak to zrobić, od osób, które faktycznie to zrobiły.

Zapewne w Nero masz opcję nagraj obraz na dysk (lub podobną ) więc skorzystaj z niej. Po drugie z tego co wiem Windows XP nie zajmuje aż tyle miejsca abyś potrzebował nagrać go na płytę DVD zwykła CD wystarczy.

Pozdrawiam

Hehe, wiem. Ale po prostu na starym kompie mam problemy z odtwarzaniem płyt CD, a nawet nie opłaca mi się wymieniać odtwarzacza, bo to komp zastępczy… Płytki DVD odtwarza normalnie, nie wiem w czym rzecz, poza tym tak jak mówię, bawienie się z tym jest dla mnie nieopłacalne. Opcje Nagraj obraz na dysk rzeczywiście posiadam, jednak gdy wypalam w ten sposób to dysk jest wtedy niebootowalny. Powinien działać, bo chyba robiłem tak z płytką CD i ta działa… Nie wiem w czym rzeczy w tym przypadku…

Zobacz te tematy:

http://www.searchengines.pl/Jak-zrobic- … 86222.html

http://www.searchengines.pl/plik-bootuj … 79096.html

Nero :

Nero Burning ROM / nagrywarka / nagraj plik obrazu / wybierasz XP.iso / w nagraj kompilację po lewej stronie zmieniasz CD na DVD i nagrywasz .

Lub PPM na plik , otwórz za pomocą - Nero Burning ROM .