Jak nagrać bootowalny XP na płytę DVD


(Freeq52) #1

Jak w temacie, jak nagrać WinXP na płytkę DVD? Próbowałem za pomocą Nero, ale albo podczas nagrywania prosi mnie o płytkę CD, albo nagrywa niebootowalną. Znalazłem program CDBurnerXP, ale nie mogę nim coś wypalić. Dlatego proszę o szczegółowy opis jak to zrobić, od osób, które faktycznie to zrobiły.


(rgabrysiak) #2

Zapewne w Nero masz opcję nagraj obraz na dysk (lub podobną ) więc skorzystaj z niej. Po drugie z tego co wiem Windows XP nie zajmuje aż tyle miejsca abyś potrzebował nagrać go na płytę DVD zwykła CD wystarczy.

Pozdrawiam


(Freeq52) #3

Hehe, wiem. Ale po prostu na starym kompie mam problemy z odtwarzaniem płyt CD, a nawet nie opłaca mi się wymieniać odtwarzacza, bo to komp zastępczy... Płytki DVD odtwarza normalnie, nie wiem w czym rzecz, poza tym tak jak mówię, bawienie się z tym jest dla mnie nieopłacalne. Opcje Nagraj obraz na dysk rzeczywiście posiadam, jednak gdy wypalam w ten sposób to dysk jest wtedy niebootowalny. Powinien działać, bo chyba robiłem tak z płytką CD i ta działa... Nie wiem w czym rzeczy w tym przypadku...


(rgabrysiak) #4

Zobacz te tematy:

http://www.searchengines.pl/Jak-zrobic- ... 86222.html

http://www.searchengines.pl/plik-bootuj ... 79096.html


(mysz 1) #5

Nero :

Nero Burning ROM / nagrywarka / nagraj plik obrazu / wybierasz XP.iso / w nagraj kompilację po lewej stronie zmieniasz CD na DVD i nagrywasz .

Lub PPM na plik , otwórz za pomocą - Nero Burning ROM .