Jak nagrać cd z filmem + napisy

(Dom26) #1

nagrałem film + napisy w jednym folderze nazwa pliku filmu i napisów taka sama a pomimo to po włożeniu cd do otwarzacza dvd nie czyta napisów co na to poradzić posiadam dvd nagrywarkę z dyskiem twardym Funai - na starym otwarzaczu wszystko jest oki ...dzięki za informacje

(Piotrekjunior) #2

Przekonwertuj napisy z txt na srt może pomoże :slight_smile: Program: Subtitle Workshop (format pliku SubRip)

Pamietaj że srt nie obsługuje polskich znaków :wink:

(Dom26) #3

dzięki zobacze / a coś co by czytało polskie znaki...?

(Piotrekjunior) #4

Nie marudź :stuck_out_tongue: Przeżyjesz bez nich :stuck_out_tongue:

To że nieczyta polskich znaków polega na tym że masz dziwne znaki zamiast śąćńó...

Najlepiej usuń je w notatniku a potem zapisz do srt :wink:

(Dom26) #5

ok to co opisał piotrekjunior zadziałało ale mam jeszcze jedno pytanko czy można jakoś powiększyć trzcionkę bo telewizorze 29" te napisy są troszkę małe jest jakis sposób na to dzięki za info...

(Piotrekjunior) #6

To juz wina odtwarzacza DVD niestety. Ja mam ten sam problem z TV 29" :? Na białym tle wogóle tych napisów nie widać :? Obawiam się że nic nie zdziałasz :frowning:

(Kazuio) #7

Ja do swojego Pioneera wgrałem zmodyfikowany soft, który umożliwia zmianę wielkości czcionki. Może ktoś już zmodyfikował oryginalny soft do twojego sprzętu.

(Dom26) #8

jest taka możliwość jak to wykonać może troszkę więcej informacji..???

(Piotrekjunior) #9

kazuio ale tracisz wtedy gwarancję oraz spadek napięcia podczas instalowania softu sprawia rozdupcenie całego sprzętu 8) Trza jechać do serwisu i bulic za wgranie softu nowego :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 11:08

Ściagasz z neta soft. Nagrywasz na płytkę. Wsadzasz nagrana płytkę do DVD i modlisz się aby wszystko poszło sprawnie 8)

(Dom26) #10

czyli do filmów z napisami pozostaje mi tylko stary dobry otwarzacz Korr

(Piotrekjunior) #11

Ja zapodaje filmy przez kabel S-Video z kompa do TV. Mam duże napisy oraz mogę rozjaśnić ciemne filmy :slight_smile: Moim zdaniem lepsiejszy sposób od DVD :wink:

(Dom26) #12

piotrekjunior napisz jak to wykonać bom nie jest biegły w tym temacie oki

(Piotrekjunior) #13

Zacznijmy od tego że musisz mieć karte graficzną z TV OUT. Kupujesz kabel S-VIDEO i łączysz nim karte graficzną z TV (TV musi mieć wejście s-video jeśli nie ma to kupujesz przejsciówke z s-video na czincze). Potem tylko kwestia ustawienia paru opcji w sterownikach karty graficznej 8)

Np. do mojej karty graficznej:

GF fx5200

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 11:30

Oczywiście w wielkim skrócie :wink:

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 11:32

Na forum dużo tego było poszukaj :wink:

(Dom26) #14

sory żewracam do tematu ale mam jeszcze jedno pytanko bo sie okazuje że jak połącze napisy z filmem programem AVI ReComp w ktorym mogę powiększyc czcionkę to wszystko jest oki i dvd stacjonarne czyta polskie znaki i było by wszystko dobrze ale film o pojemności około 113 mb konweruje około 1:50 (może ktoś słyszał o jakimś innym programie co tylko wkleja napisy a nie konwertuje jeszcze raz całego pliku ) żeby robił to szybciej dzięki za info

(Placio74) #15

Łączenie napisów z filmem divx - program Sub2Divx

(Jbviuhvbvui) #16

BZDURA !!

(Piotrekjunior) #17

Wermatin spokojnie :smiley:

Nie wiedziałem o tym :wink: Ale teraz sprawdziłem Twoje linki i swierdzam że sie pomyliłem :stuck_out_tongue:

A skąd żeś wytrzasnął tę wypowiedź :o

(Jbviuhvbvui) #18

No problem :slight_smile:

Tylko ten się nie myli co nic nie robi :lol:

:o Sam nie wiem :o

Miałem wczoraj małe problemy z kopiowaniem i wklejaniem także pewnie ten cytat przykleił mi się z innego tematu, a może też z innego forum :oops: