Jak nagrać długi film na płytę DVD?

Mam problem jak w temacie niby banalny ale mnie niestety przerasta.Mam Nero6.Chcę nagrać film w formacie avi. ok 890MB długości próbowałem początkowo sposobu z nadpaleniem ale nie skutkowało i w żaden sposób filmik nie mieścił mi się na standardowym cd,zaś jesli próbowałem nagrać go na płytkę dvd pojawiało się info że nośnik dvd nie jest zgodny z projektem nagrania no bo wcześniej zaznaczałem "utwórz vcd "Gdy chciałem utworzyć dvd to z kolei przy próbie załadowania filmu info że plik nie zgodny z dvd.Do tej pory nagrałem kilka filmików dziecku na vcd więc zbytniego doświadczenia w tej kwesti nie mam ale nie było do tej pory problemów a teraz pojęcia nie mam co robić.Proszę o pomoc.Dziękuje!

Można np. podzielić film w formacie Avi i nagrać.

http://www.formaty.com.pl/index.php?opt … Itemid=144

Strasznie to skomplikowane jak dla takiego laika jak ja.Metodę wypróbuję w ostateczności czy naprawdę nie ma jakiegoś sposobu aby nagrać ten film na dvd w jakim zatem formacie musi byc film aby można go było wrzucić na płytkęDVD?

Jeżeli twój odtwarzacz czyta AVI to nagraj po prostu jako plik na płytę DVD (nie VCD)

można także przed wypaleniem w Nero użyć avirecompa i ponownie przekodować aby plik wynikowy miał około 700 mb

czytaj

lub w Nero wybierz opcję tworzenia DVD-ISO przy tej opcji zapisuje pliki avi jak normalne dane a górna pliku wynosi 2.2 gb

by zapisać pliki o większym rozmiarze nalezy wybrać format UDF

To byłoby najlepsze ale nie mogę tego zrobić bo przy “przeciąganiu” pliku do Nero nie chce się on załadować i pokazuje się info o niekompatybilności 'no compatible file found" i klapa

Dodane 06.07.2009 (Pn) 17:33

Nie moge znaleźć opcji utwórz dvd-iso czy to to samo co kopiuj dvd?

tutaj

Teraz to już zupełnie zgłupiałem u mnie to inaczej wygląda…niestety mam wersję Nero OEM 6.6.019

Nagraj jak normalne dane, a nie jak video, bez problemu się zmieści i jak twój odtwarzacz obsługuje Avi to go bez problemu odtworzy.

nie wiem czy odtwarza AVI. Napewno nie odtwarza formatu Dvix

Otwórz Nero. Wybierz opcję “nagraj dysk DVD z danymi”. Wybierz ten swój film do nagrania poprzez przeciągnięcie lub poprzez “przeglądaj”. Wybierz “dalej”. Ustaw prędkość itd. i każ mu nagrywać.

Musi się udać :stuck_out_tongue:

wcześniejsza fotka to jest to samo co

tutaj

tylko wybrane z tego panelu

Nero Aplikacje->Nero Burning Rom->DVD-ROM ISO

Nie musi w moim przypadku niestety wydawało się że wszystko idzie ok nawet pojawił się komunikat że nagrywanie uwieńczone zostało sukcesem …no ale po próbie otwarcia WMP i potem All playerem dostałem info że brak jakiegoś kodeka był odtwarzały tylko dźwięk a wizji brak.Nie muszę chyba dodawać że w odtwarzaczu nawet nie drgnęło

Nagrywanie się powiodło. Płyta jest OK. A Twój problem polega na braku kodeków w kompie.

Pobierz i zainstaluj to: http://www.programosy.pl/program,k-lite … -pack.html

Co do odtwarzacza to możesz podać producenta i model? To jakiś wiekowy odtwarzacz?

Odtwarzacz JVC model NO.XV-N322S tyle było na tabliczce.Sprzęt ma do 5lat max dokładnie nie pamiętam

.

Dodane 06.07.2009 (Pn) 22:22

U mnie trochę inaczej jest bo w miejscu NERO BURNING ROM jest tylko NERO EXPESS i nie ma możliwości wybrać niczego innego