Jak nagrać długi film na płytę DVD?

(Schmiest) #1

Mam problem jak w temacie niby banalny ale mnie niestety przerasta.Mam Nero6.Chcę nagrać film w formacie avi. ok 890MB długości próbowałem początkowo sposobu z nadpaleniem ale nie skutkowało i w żaden sposób filmik nie mieścił mi się na standardowym cd,zaś jesli próbowałem nagrać go na płytkę dvd pojawiało się info że nośnik dvd nie jest zgodny z projektem nagrania no bo wcześniej zaznaczałem "utwórz vcd "Gdy chciałem utworzyć dvd to z kolei przy próbie załadowania filmu info że plik nie zgodny z dvd.Do tej pory nagrałem kilka filmików dziecku na vcd więc zbytniego doświadczenia w tej kwesti nie mam ale nie było do tej pory problemów a teraz pojęcia nie mam co robić.Proszę o pomoc.Dziękuje!

(ybu) #2

Można np. podzielić film w formacie Avi i nagrać.

http://www.formaty.com.pl/index.php?opt ... Itemid=144

(Schmiest) #3

Strasznie to skomplikowane jak dla takiego laika jak ja.Metodę wypróbuję w ostateczności czy naprawdę nie ma jakiegoś sposobu aby nagrać ten film na dvd w jakim zatem formacie musi byc film aby można go było wrzucić na płytkęDVD?

(Zbychdb) #4

Jeżeli twój odtwarzacz czyta AVI to nagraj po prostu jako plik na płytę DVD (nie VCD)

(Gryf00n) #5

można także przed wypaleniem w Nero użyć avirecompa i ponownie przekodować aby plik wynikowy miał około 700 mb

czytaj

lub w Nero wybierz opcję tworzenia DVD-ISO przy tej opcji zapisuje pliki avi jak normalne dane a górna pliku wynosi 2.2 gb

by zapisać pliki o większym rozmiarze nalezy wybrać format UDF

(Schmiest) #6

To byłoby najlepsze ale nie mogę tego zrobić bo przy "przeciąganiu" pliku do Nero nie chce się on załadować i pokazuje się info o niekompatybilności 'no compatible file found" i klapa

-- Dodane 06.07.2009 (Pn) 17:33 --

Nie moge znaleźć opcji utwórz dvd-iso czy to to samo co kopiuj dvd?

(Gryf00n) #7

tutaj

(Schmiest) #8

Teraz to już zupełnie zgłupiałem u mnie to inaczej wygląda..niestety mam wersję Nero OEM 6.6.019

(fiesta) #9

Nagraj jak normalne dane, a nie jak video, bez problemu się zmieści i jak twój odtwarzacz obsługuje Avi to go bez problemu odtworzy.

8)

(Schmiest) #10

nie wiem czy odtwarza AVI. Napewno nie odtwarza formatu Dvix

(Piotr Kluzowicz) #11

Otwórz Nero. Wybierz opcję "nagraj dysk DVD z danymi". Wybierz ten swój film do nagrania poprzez przeciągnięcie lub poprzez "przeglądaj". Wybierz "dalej". Ustaw prędkość itd. i każ mu nagrywać.

Musi się udać :stuck_out_tongue:

(Gryf00n) #12

wcześniejsza fotka to jest to samo co

tutaj

tylko wybrane z tego panelu

Nero Aplikacje->Nero Burning Rom->DVD-ROM ISO

(Schmiest) #13

Nie musi w moim przypadku niestety wydawało się że wszystko idzie ok nawet pojawił się komunikat że nagrywanie uwieńczone zostało sukcesem ..no ale po próbie otwarcia WMP i potem All playerem dostałem info że brak jakiegoś kodeka był odtwarzały tylko dźwięk a wizji brak.Nie muszę chyba dodawać że w odtwarzaczu nawet nie drgnęło

(Piotr Kluzowicz) #14

Nagrywanie się powiodło. Płyta jest OK. A Twój problem polega na braku kodeków w kompie.

Pobierz i zainstaluj to: http://www.programosy.pl/program,k-lite ... -pack.html

Co do odtwarzacza to możesz podać producenta i model? To jakiś wiekowy odtwarzacz?

(Schmiest) #15

Odtwarzacz JVC model NO.XV-N322S tyle było na tabliczce.Sprzęt ma do 5lat max dokładnie nie pamiętam

.

-- Dodane 06.07.2009 (Pn) 22:22 --

U mnie trochę inaczej jest bo w miejscu NERO BURNING ROM jest tylko NERO EXPESS i nie ma możliwości wybrać niczego innego