Jak nagrać film aby działał na DVD

(bartekking) #1

Witam ! Mam pytanie jak nagrać film avi aby działał na odtwarzaczu DVD ?Wyczytałem że film trzeba przekonwertować więc pobrałem program VSO i problem polega na tym że film konwertuje się godzinne...Czy jest jakiś sposób żeby zrobić to szybciej ?? Proszę o pomoc

(system) #2

Nie wiem co Ty masz za DVD ale odtwarzacze DVD odczytują też AVI więc nagraj normalnie jako dysk z danymi, skopiuj avi na płytke i już

(bartekking) #3

http://www.kgnet.eu/produkt/22087/odtwa ... -emperor-4

Mam taki odtwarzacz i pamiętam że kiedyś próbowałem to nie działał film.Jest jakiś szybszy sposób na konwert ?

(Butcher696) #4

Czas konwertowania jest zależny od rodzaju np kompresji itp oraz od PC ,im gorszy tym dłużej .Głownie Procesor ,ram ,i dysk im lepsze podzespoły te tym szybciej

(Frankfurterium) #5

Konwersja to masa obliczeń. Każdą jedną klatkę (a w sekundzie jest ich około 25) trzeba na nowo "przerysować". To zawsze będzie trwało długo, w zależności od sprzętu (wielordzeniowe procesory radzą sobie sporo szybciej) i konfiguracji enkodera (sam program do konwersji nie ma znaczenia). Niestety na sprzęt nic nie poradzisz, a takie DVD radzą sobie z najprostszymi plikami, więc nie ma co mieszać w opcjach. Chyba że zadowalałaby cię gorsza jakość obrazu. Wtedy wystarczy zmniejszyć wartość bitrate filmu albo jego rozdzielczość, co powinno skrócić czas przekodowywania materiału.

(bison616) #6

przecież w opisie masz:

-Odtwarzanie DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3

-Odtwarzania plików DivX i XviD z napisami

wiec normalnie powinny ci filmy .avi działać

są pewnie ograniczenia np. rozdzielczość (720p nie obsługuje) i bitrate i wersja kodeka

(Fanboj O) #7

Godzina to długo? Parę lat temu konwertowało się film nawet 24 godziny i nikomu nie przeszkadzało.

(Frankfurterium) #8

Nie. DivX/XviD mają po kilkadziesiąt opcji do ustawienia. Jak trochę się zamiesza niektórymi suwakami albo ptaszkami, żadne stacjonarne DVD tego nie odtworzy,

(darian) #9

format factory twoim ratunkiem ma gotowe opcje,jest po polsku

(Piotrkijak) #10

Normalnie, odpalasz program do nagrywania, wybierasz, że chcesz nagrać dane na DVD i nagrywasz. Wcześniej musisz tylko dowiedzieć się, jakie formaty dvd odtwarza i ewentualnie skonwertować go programem format factory.