Jak nagrać film aby działał na DVD

Witam ! Mam pytanie jak nagrać film avi aby działał na odtwarzaczu DVD ?Wyczytałem że film trzeba przekonwertować więc pobrałem program VSO i problem polega na tym że film konwertuje się godzinne…Czy jest jakiś sposób żeby zrobić to szybciej ?? Proszę o pomoc

Nie wiem co Ty masz za DVD ale odtwarzacze DVD odczytują też AVI więc nagraj normalnie jako dysk z danymi, skopiuj avi na płytke i już

http://www.kgnet.eu/produkt/22087/odtwa … -emperor-4

Mam taki odtwarzacz i pamiętam że kiedyś próbowałem to nie działał film.Jest jakiś szybszy sposób na konwert ?

Czas konwertowania jest zależny od rodzaju np kompresji itp oraz od PC ,im gorszy tym dłużej .Głownie Procesor ,ram ,i dysk im lepsze podzespoły te tym szybciej

Konwersja to masa obliczeń. Każdą jedną klatkę (a w sekundzie jest ich około 25) trzeba na nowo “przerysować”. To zawsze będzie trwało długo, w zależności od sprzętu (wielordzeniowe procesory radzą sobie sporo szybciej) i konfiguracji enkodera (sam program do konwersji nie ma znaczenia). Niestety na sprzęt nic nie poradzisz, a takie DVD radzą sobie z najprostszymi plikami, więc nie ma co mieszać w opcjach. Chyba że zadowalałaby cię gorsza jakość obrazu. Wtedy wystarczy zmniejszyć wartość bitrate filmu albo jego rozdzielczość, co powinno skrócić czas przekodowywania materiału.

przecież w opisie masz:

-Odtwarzanie DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3

-Odtwarzania plików DivX i XviD z napisami

wiec normalnie powinny ci filmy .avi działać

są pewnie ograniczenia np. rozdzielczość (720p nie obsługuje) i bitrate i wersja kodeka

Godzina to długo? Parę lat temu konwertowało się film nawet 24 godziny i nikomu nie przeszkadzało.

Nie. DivX/XviD mają po kilkadziesiąt opcji do ustawienia. Jak trochę się zamiesza niektórymi suwakami albo ptaszkami, żadne stacjonarne DVD tego nie odtworzy,

format factory twoim ratunkiem ma gotowe opcje,jest po polsku

Normalnie, odpalasz program do nagrywania, wybierasz, że chcesz nagrać dane na DVD i nagrywasz. Wcześniej musisz tylko dowiedzieć się, jakie formaty dvd odtwarza i ewentualnie skonwertować go programem format factory.