Jak nagrać film AVI 900 MB na płytkę CD 700 MB?

Witam! Jestem tu nowa, więc z góry przepraszam za ewentualne skuchy których się dopuszczę na tym forum :smiley: Od trzech dni próbuję nagrać film z rozszerzeniem AVI o wielkości 900 MB z twardego dysku na płytkę CD-R 700 MB i kompletnie mi to nie wychodzi… :frowning: Co ja się naczytałam w internecie o tym przegrywaniu, pościągałam programy: WinAVIVideoConverter, SubEdit-Player, TMPGEnc Plus 2.5, VobSub, Avi2Dvd, AviSynth 2.5, AviRecomp, Xvid, VideoCalcPl…

Efekt? Załadowany dysk C, nagrany film z reklamą firmy na środku ekranu przez cały film i zszarpane nerwy…

Bardzo, bardzo proszę o podanie sposobu nagrania tego filmu na płytkę CD tak aby się zmieścił i żeby było to bez reklam :stuck_out_tongue: i w miarę szybko…

Spokojnie możecie do mnie pisać jak do dziecka - tj. jak chłop krowie na rowie… Nie znam się za dobrze na tych programach i potrzebuję dokładnego “tłumaczenia” :lol: Z góry dzięx za pomoc!

Nagraj sobie na płycie DVD.Programem Alcohol 120 %.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=435&t=37

nie ma sensu konwertować film żeby go zmniejszyć, strata jakości i strata czasu, najlepiej po prostu ciachnąć film na 2 części i dopiero nagrać na płytki :wink: przykładowy bardzo prosty w obsłudze program Avi Chop

Są mniej popularne ale są płyty CD 900MB. Poszukaj w swojej okolicy sklepu i tyle

Dzięki za wszystkie wskazówki :mrgreen:

Płytek 900 MB nie znalazłam w dostępnych mi sklepach - niestety… :frowning: Postaram się “ciachnąć” film jak radzi LUKASZZEK :slight_smile: Tylko skąd mogę ściągnąć Avi Chop? No i czy na pewno będę wiedziała co robić? :oops: Bo jak już pisałam - “orełem” nie jestem w TYCH sprawach :mrgreen:

No bo płytek 900MB nie ma :stuck_out_tongue: największe możliwe to 890MB, ale obecnie trudno dostępne i co gorsza znacznie droższe od zwykłych płytek

a AVi Chop możesz pobrać tutaj

No tak… to bym sobie szukała takich płytek :slight_smile:

Ściągnęłam już ten program i…?

Select Input -> wpisuję ścieżkę filmu do ciachnięcia

Select Output -> wpisuję nazwę pliku po ciachnięciu

w okienku Settings Split At (MB) podpowiada mi 650 i… :shock:

co dalej robię?

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 17:08

Czemu pytam - bo ja przy tej wartości 650 nacisnęłam Chop i…wisi mi ta plansza… Nie mogę jej wyłączyć… :frowning:

Split At MB tutaj wpisz co jaki fragment film ma być przecięty, możesz zostawić 650, ewentualnie dać 690,

następnie masz opcje powtórzenia na początku cd2, ostatniego fragmentu z cd1. i wybierasz ile sekund ma powtórzyć.

Klikasz chop i już powinno się zacząć ciachać :]

Opcja powtórzenia fragmentu z cd1 jest u mnie nieaktywna… :o

Ile czasu trwa takie ciachanie? Bo gdy zostawiłam to 650, nie wpisałam nic w Repeat last (bo nieaktywne) i zrobiłam CHOP to “wisiał” mi ten ekran cały czas… a nie było widac żeby coś się działo… :?

yyy… faktycznie u mnie też wisi.

ja się właśnie męczę z Virtualdub-em, ale możesz po prostu spakować ten plik np winrar-em i ustawić w nim żeby ucinał pliki co 700MB to się nazywa “rozmiar woluminów (bajty}” i ta opcja jest w głównym okienku gdy chcesz coś dodać do archiwum

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 18:16

Hej tylko metoda kompresji ustaw sobie na “bez kompresji” żeby cały proces pakowania i rozpakow. przebiegał szybko

Tak…Ja wiem, że zabrzmię idiotycznie, ale… nie umiem pakować plików… :oops: Zgodnie z czyjąś podpowiedzią-ściągnęłam program Alkohol 120% i… hm… nie umiem z niego skorzystać.

Może ktoś zna sposób na nagranie płytki CD (jak w temacie postu) programem którego działanie jest gdzieś dokładnie wyjaśnione?

Echhh… Z góry dzięx za pomoc :mrgreen:

Nero

Zamiast CD ustaw DVD i reszta jak na screenach.

Co do pakowania to prawym na filmie > dodaj do archiwum > ustaw rozmiar woluminów na 650 lub 700 i ok. Czas ok 20 - 30 min.

Możesz zastosować program TMPGE nc Plus,ale kopie filmu są słabe.Jeszcze trzeba ściągnąć MVCD PAL i wkleić go do folderu Template.Wdodatku program ten jest płatny.

Złączono Posty : 29.01.2007 (Pon) 11:47

Tylko to będzie już w formacie VCD

Zamiast CD ustaw DVD i reszta jak na screenach.

Zrobiłam jak piszesz, ale po nagraniu tej płyty nie czyta mój odtwarzacz DVD…:frowning:

Co mogę zrobić? Ręce mi już opadły…:frowning:

Ale wszyscy Ci namieszali :stuck_out_tongue:

Ściągnij darmowy Dr.DivX 2.0 http://labs.divx.com/DrDivX i po zapakowaniu filmu do programu zaznacz Constrain to na 1 files - 700 MB.

W Advanced -> Audio ustaw:

Format - mp3

Bitrate - 128 kbps

Sampling - 44,1 khz

Encode i czekasz jakieś 1,5 godziny. Masz film 700 MB i spokojnie nagrywasz na 1 CD.

Na 100% każdy stacjonarny odtwarzacz DVD z DivX to odtworzy.

Jeżeli Moniqe ma nero vision w zestawie z nero to nic nie musi ściągać. Zrobi sobie film DVD i wtedy wszystkie stacjonarne DVD będą go odtwarzać. Tylko pytanie jakie ma DVD, z czy bez

?

Jeśli Moniqe chciała nagrać film .avi na płytę 700 MB to wychodzę z założenia że jej stacjonarne DVD odtwarza DivX’y, tym bardziej że wspomniała o odtwarzaczu DVD. Chociaż pewności nie mam.

Tak samo nie mam pewności czy ten film nie zawiera np. QPel czy GMC i nie chce iść na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Nawet nie wiemy jaki to jest odtwarzacz.

Jest wiele niejasności dlatego poleciłem dobrego i skutecznego Dr.DivX’a, oczywiście jeśli odtwarzacz DVD Moniqe odtwarza DivX’y.

Jeśli nie to oczywiście pozostaje przerobienie .avi do DVD.

:mrgreen: Ale zamieszania narobiłam :slight_smile: Mój odtwarzacz DVD nie odczytuje Divx’ów…niestety… Moje zapytanie dotyczy płytek CD, dlatego że na samym początku udało mi się nagrać w Nero jeden filmik na płytkę właśnie CD (film miał ok. 600 MB) i odtwarza ją mój sprzęt. Uradowana sukcesem zakupiłam 50!! płyt CD i dlatego pytam Was Kochani o nagranie długiego filmu AVI na CD - żeby zużyć płytki i ponieważ mój odtwarzacz je czyta… Teraz to już sama nie wiem jak to jest… Jedno jest pewne, nagrany drugi film w Nero jako CD-ROM (ISO) - bo tak tylko sie mieści na płytce 700 MB - nie jest odczytywany przez mój odtwarzacz…

Pomocy!! :cry:

Same sprzeczności.

Ja się poddaję :stuck_out_tongue:

Może podaj markę, model i symbole odtwarzacza DVD.

A co do problemu nagrania .avi 900 MB na płytę 700 MB to już napisałem -> Dr.DivX