Jak nagrać film AVI 900 MB na płytkę CD 700 MB?

Tak…Ja wiem, że zabrzmię idiotycznie, ale… nie umiem pakować plików… :oops: Zgodnie z czyjąś podpowiedzią-ściągnęłam program Alkohol 120% i… hm… nie umiem z niego skorzystać.

Może ktoś zna sposób na nagranie płytki CD (jak w temacie postu) programem którego działanie jest gdzieś dokładnie wyjaśnione?

Echhh… Z góry dzięx za pomoc :mrgreen:

Nero

Zamiast CD ustaw DVD i reszta jak na screenach.

Co do pakowania to prawym na filmie > dodaj do archiwum > ustaw rozmiar woluminów na 650 lub 700 i ok. Czas ok 20 - 30 min.

Możesz zastosować program TMPGE nc Plus,ale kopie filmu są słabe.Jeszcze trzeba ściągnąć MVCD PAL i wkleić go do folderu Template.Wdodatku program ten jest płatny.

Złączono Posty : 29.01.2007 (Pon) 11:47

Tylko to będzie już w formacie VCD

Zamiast CD ustaw DVD i reszta jak na screenach.

Zrobiłam jak piszesz, ale po nagraniu tej płyty nie czyta mój odtwarzacz DVD…:frowning:

Co mogę zrobić? Ręce mi już opadły…:frowning:

Ale wszyscy Ci namieszali :stuck_out_tongue:

Ściągnij darmowy Dr.DivX 2.0 http://labs.divx.com/DrDivX i po zapakowaniu filmu do programu zaznacz Constrain to na 1 files - 700 MB.

W Advanced -> Audio ustaw:

Format - mp3

Bitrate - 128 kbps

Sampling - 44,1 khz

Encode i czekasz jakieś 1,5 godziny. Masz film 700 MB i spokojnie nagrywasz na 1 CD.

Na 100% każdy stacjonarny odtwarzacz DVD z DivX to odtworzy.

Jeżeli Moniqe ma nero vision w zestawie z nero to nic nie musi ściągać. Zrobi sobie film DVD i wtedy wszystkie stacjonarne DVD będą go odtwarzać. Tylko pytanie jakie ma DVD, z czy bez

?

Jeśli Moniqe chciała nagrać film .avi na płytę 700 MB to wychodzę z założenia że jej stacjonarne DVD odtwarza DivX’y, tym bardziej że wspomniała o odtwarzaczu DVD. Chociaż pewności nie mam.

Tak samo nie mam pewności czy ten film nie zawiera np. QPel czy GMC i nie chce iść na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Nawet nie wiemy jaki to jest odtwarzacz.

Jest wiele niejasności dlatego poleciłem dobrego i skutecznego Dr.DivX’a, oczywiście jeśli odtwarzacz DVD Moniqe odtwarza DivX’y.

Jeśli nie to oczywiście pozostaje przerobienie .avi do DVD.

:mrgreen: Ale zamieszania narobiłam :slight_smile: Mój odtwarzacz DVD nie odczytuje Divx’ów…niestety… Moje zapytanie dotyczy płytek CD, dlatego że na samym początku udało mi się nagrać w Nero jeden filmik na płytkę właśnie CD (film miał ok. 600 MB) i odtwarza ją mój sprzęt. Uradowana sukcesem zakupiłam 50!! płyt CD i dlatego pytam Was Kochani o nagranie długiego filmu AVI na CD - żeby zużyć płytki i ponieważ mój odtwarzacz je czyta… Teraz to już sama nie wiem jak to jest… Jedno jest pewne, nagrany drugi film w Nero jako CD-ROM (ISO) - bo tak tylko sie mieści na płytce 700 MB - nie jest odczytywany przez mój odtwarzacz…

Pomocy!! :cry:

Same sprzeczności.

Ja się poddaję :stuck_out_tongue:

Może podaj markę, model i symbole odtwarzacza DVD.

A co do problemu nagrania .avi 900 MB na płytę 700 MB to już napisałem -> Dr.DivX

No tak :mrgreen: Wiedziałam że namieszam :slight_smile: Mój odtwarzacz to SONY CD/DVD Player DVP-NS585P… Wiem, że nie odbierał on filmów Divix’ów, sama się zdziwiłam, że odebrał film z płytki CD nagranej w Nero - ale tak było :shock:

Spróbuję Dr.DiviX - może się uda…? Mam nadzieję, że coś już wyjaśniłam…hmm… Mieszaczka pierwszej wody ze mnie :mrgreen: Hehe…

Pozdrawiam!

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 15:18

O ludzie! Ściągnęłam ten program Dr.DivX 2.0 a razem z nim ściągnęły mi się Dr. DiviX, DiviXInstaller, DiviX Converter, DiviX Player, DiviX Movies i Mozilla Firefox --> tak w skrócie chociaż, po co mi tego aż tyle? :o

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 15:24

Aaaa… no i jeszcze jedno: zapakowałam film do programu, pozaznaczałam wszystko jak pisałeś Wermatin , nacisnęłam Encode i…? Skąd wiem, że coś zaczęło się dziać? Bo wiesz, nie ma pasków postępu ani innych takich… :shock:

Uffff…oby się udało…:slight_smile:

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 15:26

No i jeszcze… :mrgreen: Po czym poznam że to już koniec? No i gdzie znajdę “przetworzony” film?

Hehehe… Sto pytań do :slight_smile:

Dzięx! !!

Ale czy na pewno jest to film zakodowany w DivX czy Xvid, a nie np. VCD czy Mpeg.

Sprawdz film programem GSpot http://www.headbands.com/gspot/GSpot252b01.rar

Wystarczyło ściągnąć i zainstalować samego Dr.DivX’a, a podczas instalacji odhaczyć w dwóch miejscach instalacje Google Toolbar oraz Yahoo, chyba też Toolbar, nie pamiętam.

Oczywiście wcześniej zainstalować DivX Play Bundle http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=1143 , a podczas instalacji odhaczyć instalację DiviX Converter.

DiviX Player i DiviX Movies można pozostawić.

Po przyciśnięciu Encode zmieni się okno i klikasz na Resume. Program zaczyna konwersję. Poczekaj trochę, cierpliwości.

Praca programu jest podzielona na analizę pliku i dwu przebiegową konwersję.

Po tym że program coś robił i przestał, a plik wynikowy znajdziesz jak klikniesz na Locate

Pytanie 1/ czy odinstalować ikonki poza DiviX Player i Movies?

Pytanie 2/ instalować teraz DiviX Play Bundle

Pytanie 3/ sprawdziłam film który odbierał mi odtwarzacz - którą informację podać?

Pytanie 4/ Nero nie chce mi nagrać tego filmu na CD (wybieram opcję VCD i krzyczy mi że jest błąd) Co jest?

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 17:18

nie chce nagrać filmu przerobionego DiviX’em…

Ikonek się nie odinstalowuje tylko wyrzuca do kosza.

Możesz odinstalować program klikając PPM na ikonę wywołując polecenie Dodaj usuń programy.

Powinnaś zrobić to wcześniej, jeszcze przed instalacją Dr.DivX, ale wstrzymaj się i przeczytaj co napisałem na końcu.

Chyba już nie musisz bo niżej napisałaś co to jest za plik.

Napisałaś wybieram opcję VCD!!

Poprostu spakuj film przez winRar lub Total commander

jak masz dvd to wiadomo nie będzie czytać ci divx chyba że ma taką opcję. ciachnąć film avi można programem Virtual Dub’a tak mi się wydaję ale nie wiem na pewno jak chcesz na dvd mieć ten film to poszukaj w google program dvdrip :twisted:

Do konwersji Avi->VCD polecam program DVDrip 1.1, jest tak prosty że nie można się pogubić.

Skąd mogę pobrać program DVDrip 1.1? Wrzuciłam nazwę do Google, ale znalazło tylko wygaśnięte stronki… :frowning:

jeżeli chcesz odtworzyć twoje filmy dvix/xvid na stacjonarnym dvd to polecam program VSO ConvertXtoDVD. jest to bardzo prosty i przejrzysty konwerter, który może zgrać pliki dvd na dysk a potem możesz sobie je przegrać w nero na plytke dvd… jest też opcja nagrania odrazu po konwertowaniu w programie na plytke. więc robi wszystko za ciebie… mozesz także wkleić napisy. :wink:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 17:15

obsługa programu virtualdub jest troszke skomplikowana więc nie polecam bez poradnika ze screenami :stuck_out_tongue_winking_eye: proponuję też zajrzec tutaj na pewno ci się przyda http://www.formaty.com/// a jeśli chcesz poprostu zmieścić ten film na 1cd to skonvertuj go do rmvb i po sprawie najlepiej w WinAvi VC ;D

Pierwszy link z googli