Jak nagrać film na CD?

Witajcie!

Ponieważ nie wiedziałam do jakiego działu zgłosić mój problem…piszę tu-i sorry jeśli trochę…zaśmiecam :frowning:

Jak nagrać filmy AVI i RMVB (z mojego dysku) na CD?

Dziś kupiłam płyty typu DVD+R, mam oryginalny program NERO, ale to nie takie proste jak myślałam :-x

Proszę o wskazówki, krok po kroku- lub ewentualnie o polecenie mi łatwiejszego programy do tego typu operacji.

Dzięki Wielkie za pomoc i Wszystkiego GOOD w Nowym RoQ! :mrgreen:

No dobra, po kolei… To chcesz nagrać na CD czy DVD?

I jakie płyty chcesz nagrać? VCD/DVD Video czy po prostu nagrać te pliki na płytę?

tylko nagrac te pliki na plyte

a co to za róznica cy CD czy DVD bo nie kumam :frowning:

Chciałabym aby w przyszłości te płyty można było odpalac i na kompie i na zwyklym dvd prz TV

Witaj.

1.Zła nazwa tematu piszesz w poscie, że masz płytę DVD ,Dziś kupiłam płyty typu DVD+R", a nazwa tematu ,jak nagrać film na CD?" :wink:

  1. Szukasz w Nero Dane->utwurz dysk z danymi.

2.I tu się zaczyna, pokazuje cie się okienko po prawej stronie poszukaj nazwy dodaj lub lewej w zależności jaką masz wersję nero.

  1. Wyszukujesz plik film który chcesz nagrać. I wciszaksz na film dodaj.

4.Następnie wybierz dysk naped na którym jest płyta DVD.

5.Płyta musi byc włożona do napędu :lol:

6.Pod dyskiem docelowym możesz nazwać nagrany dysk.

7.I płyta się już nagrywa teraz wystarczy poczekac. I gotowe dalej poradzisz sobie sama.

Plyta CD ma pojemność zazwyczaj 700 mb ponieważ wiazka laser jest grubszy od tego z DVD cytuje to co powiedział mój pan na informatyce :wink: .

Płyta DVD ma pojemność 4.7 jest to o wiele więcej.

Różnica taka że napisałaś w temacie:

A po chwili, już w samym temacie:

No i jeszcze różnica kolosalna w pojemności tych dwóch nośników.

To w końcu nagrywamy na płytę DVD czy CD :wink: ?

Tak ale tu jest tylko opisane jak nagrać pliki, które będzie mogła odtwarzać na komputerze… a jest jeszcze druga część:

w tym przypadku trzeba nagrać DVD Video, bo odtwarzacz DVD nie odczyta plików rodzaju RMVB itp…

przepraszam za tą zmylę z tym CD-ale miałam na myśli “jak nagrać film na płytkę”…dobra to dziękuję Bardzo i już próbuję

Jeszcze raz straszne dzięki

:*

Aby odtwarzać nagranie na zwykłym DVD,trzeba je przekonwertować na format MPEG2,dżwięk na AC3,albo mp3,możesz to zrobić Virtual Dubem i GX Transcoderem,zobacz czy Nero ma opcje tworzenia VideoCD

Nie do końca. Jeśli chcesz nagrać tylko pliki to w Nero Express klikasz Dane -> Dysk z danymi , dodajesz pliki i nagrywasz…

Jednak jeśli chcesz nagrać DVD Video musisz użyć najpierw programu, który przekonwertuje twoje pliki z filmami do formatu zgodnego z DVD Video jak np. Nero Vision (tak przeczytałem w Nero, ale nigdy z Nero Vision nie korzystałem :stuck_out_tongue: )… I dopiero wtedy te przekonwertowane pliki nagrywasz w sposób: klikasz w Nero Express Pliki DVD-Video , wklejasz utworzone pliki do folderu Video_TS, który pojawi się w oknie do nagrania i nagrywasz :slight_smile: .