Jak nagrać film na płytę aby go oglądać w odtwarzaczu DVD

Witam!

Mam taki problem: Bo chciałbym nagrać na płytę film w taki sposób żebym mógł go oglądać na swoim odtwarzaczu DVD.

I jakim programem mugłbym go nagrać?

Z gury dziękuje.

Możesz skorzystać np. z darmowego Ashampoo Burning Studio, który umożliwia tworzenie filmów (VideoCD, Video DVD, Video VCD/SVCD)

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html

Tu znajdziesz różne konwertery:

http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-k … s,105.html

nagraj to zwykłym nero. ja nagrywałem na prędkości x48 i śmiga zależy jakie masz dvd bo ja musiałem dany film konwertować na format .vob aby zwykłe dvd czytało

To zależy w jakim formacie jest film. Jeśli to typowe DVD, to nagraj sugerowanymi Ashampoo lub Nero. Ale jeśli to np. RMVB, to bez uprzedniej konwersji na inny format się nie obejdzie.

Ten format to Avi. Nere-m próbowałem i nie poszło (nawet po konwersji).

Otwierasz Nero lub Ashampoo Burning Studio i nagrywasz film (avi) jako dane.

http://www.winavi.com/avi-to-dvd.htm moze tak

Ale wtedy format pozostanie. Jak wcześniej pisałem przez nero nie idzie (straciłem 3 płyty). W Ashampoo Burning Studio trzeba sie zarejestrować.

Kiedyś straciłem cztery płyty - to one, nie program czy dane były wadliwe. Kup sprawdzoną markę.

Co z tego, że przy instalacji Ashampoo Burning trzeba się rejestrować? Na vortalu jest specjalna bezpłatna full wersja, a jak ci ciężko się zarejestrować, potestuj bez rejestracji.

Tak, dziękuję w przyszłości po np. miesiącu chciałbym nagrać inny film a wersja testowa sie skończyła. To co mam zrobić? Reinstalacja nic nie da. Raz się zarejestrowałem i co przyszedł mi do domu rachunek na ok.100 zł (inny program). Marka płyt jest sprawdzona, jest to MAXEL.

Przepraszam , a czy dvd nie odtwarza avi? To o jaki format Ci chodzi? Format możesz zawsze zmienć Any Video Converter.

A czy z tym jest jakiś problem? Mam kilka programów zarejestrowanych na Ashampoo i jestem zadowolony, ale trzeba wcześniej przeczytać regulamin, a nie bezmyślnie klikać “next”.

Napisałem że dvd nie odtwarza danego formatu(.avi). Jak wcześniej pisałem NIE chcę się rejestrować bo dostałem rachunek do zapłaty z innego programu. A porucz tych “cudownych”(Nero, Ashampoo) programów istnieją inne?! Chodzi mi o format taki jak na orginalnych płytach dvd.

Owszem, na dobrych programach znajdziesz ich aż 22:

http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- … ws,32.html do wyboru, do koloru.

Bardzo łatwy i przyjemny, darmowy program, który rozwiąże twój problem na 100% (no chyba, że masz wadliwy odtwarzacz albo płyty :smiley: )

Free Videos to DVD

Jeszcze raz polecam. Jest jeszcze inny darmowy program, w którym mamy większy wpływ na menu płyty oraz inne ciekawe elementy, ale to dla tych co lubią się pobawić (czyli m.in. dla mnie :slight_smile: ). Ten program to DVDStyler. No i ten jest po polsku. Ale ten pierwszy jest o wiele prostszy w obsłudze.