Jak nagrać film na płytę aby go oglądać w odtwarzaczu DVD


(Smerfy107) #1

Witam!

Mam taki problem: Bo chciałbym nagrać na płytę film w taki sposób żebym mógł go oglądać na swoim odtwarzaczu DVD.

I jakim programem mugłbym go nagrać?

Z gury dziękuje.


(system) #2

Możesz skorzystać np. z darmowego Ashampoo Burning Studio, który umożliwia tworzenie filmów (VideoCD, Video DVD, Video VCD/SVCD)

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 12487.html

Tu znajdziesz różne konwertery:

http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-k ... s,105.html


(djkamil09061991) #3

nagraj to zwykłym nero. ja nagrywałem na prędkości x48 i śmiga zależy jakie masz dvd bo ja musiałem dany film konwertować na format .vob aby zwykłe dvd czytało


(Ostatni Mohikanin) #4

To zależy w jakim formacie jest film. Jeśli to typowe DVD, to nagraj sugerowanymi Ashampoo lub Nero. Ale jeśli to np. RMVB, to bez uprzedniej konwersji na inny format się nie obejdzie.


(Smerfy107) #5

Ten format to Avi. Nere-m próbowałem i nie poszło (nawet po konwersji).


(darek_d) #6

Otwierasz Nero lub Ashampoo Burning Studio i nagrywasz film (avi) jako dane.


(antiferno) #7

http://www.winavi.com/avi-to-dvd.htm moze tak


(Smerfy107) #8

Ale wtedy format pozostanie. Jak wcześniej pisałem przez nero nie idzie (straciłem 3 płyty). W Ashampoo Burning Studio trzeba sie zarejestrować.


(Ostatni Mohikanin) #9

Kiedyś straciłem cztery płyty - to one, nie program czy dane były wadliwe. Kup sprawdzoną markę.

Co z tego, że przy instalacji Ashampoo Burning trzeba się rejestrować? Na vortalu jest specjalna bezpłatna full wersja, a jak ci ciężko się zarejestrować, potestuj bez rejestracji.


(Smerfy107) #10

Tak, dziękuję w przyszłości po np. miesiącu chciałbym nagrać inny film a wersja testowa sie skończyła. To co mam zrobić? Reinstalacja nic nie da. Raz się zarejestrowałem i co przyszedł mi do domu rachunek na ok.100 zł (inny program). Marka płyt jest sprawdzona, jest to MAXEL.


(darek_d) #11

Przepraszam , a czy dvd nie odtwarza avi? To o jaki format Ci chodzi? Format możesz zawsze zmienć Any Video Converter.

A czy z tym jest jakiś problem? Mam kilka programów zarejestrowanych na Ashampoo i jestem zadowolony, ale trzeba wcześniej przeczytać regulamin, a nie bezmyślnie klikać "next".


(Smerfy107) #12

Napisałem że dvd nie odtwarza danego formatu(.avi). Jak wcześniej pisałem NIE chcę się rejestrować bo dostałem rachunek do zapłaty z innego programu. A porucz tych "cudownych"(Nero, Ashampoo) programów istnieją inne?! Chodzi mi o format taki jak na orginalnych płytach dvd.


(darek_d) #13

Owszem, na dobrych programach znajdziesz ich aż 22:

http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- ... ws,32.html do wyboru, do koloru.


(Kedziorki) #14

Bardzo łatwy i przyjemny, darmowy program, który rozwiąże twój problem na 100% (no chyba, że masz wadliwy odtwarzacz albo płyty :smiley: )

Free Videos to DVD

Jeszcze raz polecam. Jest jeszcze inny darmowy program, w którym mamy większy wpływ na menu płyty oraz inne ciekawe elementy, ale to dla tych co lubią się pobawić (czyli m.in. dla mnie :slight_smile: ). Ten program to DVDStyler. No i ten jest po polsku. Ale ten pierwszy jest o wiele prostszy w obsłudze.