Jak nagrać film na płytę aby go oglądać w odtwarzaczu DVD


(Rosa65) #1

Mam identyczny problem, więc nie zakładam nowego wątku, tylko podpinam się pod ten już istniejący ( chyba, że moderator uzna za stosowne go wydzielić ); Film w formacie avi. nagrałam ( Nero) na płytę DVD-R. No i odtwarzacz DVD - taki podłączony do tv - nie chce jej odtworzyć. Chodzi mi oto, by w cywilizowanych warunkach móc obejrzeć film, a nie na monitorze PC-ta. Płyta jest dobrze nagrana, bo odtwarzacz w kompie radzi sobie z nią bez problemów. W związku z powyższym mam pytanie, a nawet kilka; czy format avi. jako taki jest do odtworzenia w domowym DVD ? Czy to może wina owego odtwarzacza, bo jest trochę wiekowy ? Może ktoś mądry się wypowie i wytłumaczy, o co w tym wszystkim chodzi ? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie info :slight_smile:


(Gutek) #2

Temat wydzielam, na przyszłość rosa656 załóż swój temat.


(Juniorek) #3

po 1-wsze i najważniejsze.. czy twoje dvd czyta pliki avi?

po 2-gie napisz coś więcej o tym dvd... model i jakie formaty czyta bo inaczej to trochę ciężko cokolwiek powiedzieć :wink:


(stalesz) #4

Jeśli mam problemy z odtworzeniem avi.na odtwarzaczu traktuję go Any Video Converterem na dostosowany film avi.Ostatecznie spróbuj..


(Rosa65) #5

Tak jest !

Juniorek ; To moje "cudo" do odtwarzania to Funai DVP-5000. Należy do gatunku darowanych, więc nie mam do niego żadnych papierów i nie wiem jakie formaty odtwarza.

stalesz ; co to znaczy potraktować Any Video Conwerter ?


(Znaczek17) #6

poszukaj na necie jakie formaty obsluguje... potem konwertowanie programem na dogodny format, nagrywasz na dvd i leci...


(stalesz) #7

http://www.givemefile.net/firmwares/dvd ... -5000.html Wygląda na to,że obsługuje tylko DVD.


(Rosa65) #8

:frowning: szkoda ... dzięki, panowie.

Edith; chciałabym wiedzieć, czy współcześnie produkowane odtwarzacze bez problemu otwierają filmy w formacie avi. nagrane na płytę DVD bez żadnej konwersji ?


(mysz 1) #9

Uruchom "Nero Vision" - wybierz opcję DVD-Video ,program prze konwertuje AVI do formatu DVD i nagra na płytę DVD-R(-).

Taki film powinien odtwarzać nawet starszy odtwarzacz DVD.


(fiesta) #10

Raczej tak.

8)


(Rosa65) #11

Nie jestem pewna, czy w moim pakiecie Nero jest ta aplikacja. Ale sprawdzę. Dzięki.


(Kedziorki) #12

Tak jak i w poprzednim podobnym temacie odpowiem tak:

jest bardzo łatwy i przyjemny, darmowy program, który pozwoli ci oglądać filmy na wszystkich odtwarzaczach DVD. Poniżej link do niego:

Free Videos to DVD

Jeszcze raz polecam. Jest jeszcze inny darmowy program, w którym mamy większy wpływ na menu płyty oraz inne ciekawe elementy, ale to dla tych co lubią się pobawić (czyli m.in. dla mnie :slight_smile: ). Ten program to DVDStyler. No i ten jest po polsku. Ale ten pierwszy jest o wiele prostszy w obsłudze.


(Frog) #13

Dyskusja OT --> Śmietnik