Jak nagrać film na płytę DVD - całość 2 x 6.5GB

Witam :slight_smile:

Otóż sprawa wygląda następująco: mam film DVD który zajmuje łącznie 13GB i jest on podzielony na 2 części: 2x 6.5GB no i chciałbym nagrać go na płytę DVD :roll: tylko z oczywistych względów ze względu na poj. płyty 4.7 GB nie ma takiej możliwości :roll: oczywiście możliwość konwersji też raczej nie wchodzi w rachubę ze względu na obniżenie jakości nagrania :wink:

aha! pojedyncza część zawiera 2 podfoldery: cover 1.31MB, oraz VIDEO_TS - 6.5GB

dodam zrzut z zawartością pojedynczej części :slight_smile:

klik aby powiększyć :slight_smile: przechwytywanie_165_min.jpg

Kupić płyty np EMTEC DVD+R DL 8.5 GB, i na nie wypalić, nie potrzeba konwersji, ani niczego w tym rodzaju. Można też spakować w winrar, i wypalić na płycie DVD o pojemności 4.7 GB. Więc mamy trzy wyjścia albo konwersja by zmniejszyć pojemność, albo spakować w rarze, albo kupić płyty DVD 8.5 GB i wypalić bez niczego

A może użyj CLONEDVD ?? To chyba kompresuje film do danej wielkości.

Albo inny program tego typu, można wyrzucić zbędne ścieżki dźwiękowe itp - odchudzić.

www.anydvd.com

@Zeus_

  1. Pakując materiał wideo do archiwum, choćbyś nie wiem jak się starał, nie spakujesz 13GB do 4,5GB.

  2. Kolega pytający o rozwiązanie może nie mieć nagrywarki obsługującej płyty DL.

Rozwiązania, które proponuję to:

  1. Stworzyć obraz płyt jak pliki ISO (lub podobne)

  2. Przekonwertować materiał wideo.

Albo skonwertować wszystko do AVI za pomocą Format Factory, a potem wrzucić do ConvertXToDVD (płatny, znak wodny).

Albo po prostu do AVI wrzucić.

Albo wszystkie pliki zmniejszyć (też za pomocą Format Factory).

Albo nagrać na płytę DVD +/- DL (czego starsze odtwarzacze DVD raczej nie obsługują).

I nie musi to być płyta EMTEC’a, można kupić bez problemu z innej firmy.

Użytkowniku Zeus_ , napisaliście odpowiedź w jednym czasie (12:46). I co tu się dziwić? Kolega nic nie musi usuwać, a zgłaszanie tego będzie bez-sensem.

  1. Archiwum nie służy wyłącznie do skompresowania, ale też do podzielenia go na mniejsze elementy drogi kolego

  2. Jeśli nie ma to należy się w nią zaopatrzyć to jest inna kwestia. Podałem rozwiązanie problemu

  1. Z tym się też zgodzę i mógłbym dodać podzielić go na części by największa miała max 4.7 GB

  2. Przekonwertowanie odpada sam kolega który założył ten wątek poinformował o tym:

I nie rozumiem więc skąd ta krytyka ?

Dodane 06.04.2012 (Pt) 13:20

Pragnąłbym doadć że podałem przykład zresztą w poście to podkreśliłem. Chciałbym byście najpierw uważnie czytali posty dopiero krytykowali, o ile coś błędnie doradziłem ?

Spokojnie Panowie :slight_smile: dziękuję za szybki odzew :wink: na szczęście pliki te mam jeszcze w Rar-rze lecz oczywiście zajmują tyle samo, co po rozpakowaniu więc nie bardzo rozumiem nagrywania berzpośrednio plików rar na płytę skoro wyjdzie to samo :roll: ponadto też nie chciałbym konwertować tego jak słusznie zauważył Zeus__ to ma byhć nagranie w nienaruszalnej żadną konwersją formie po prostu 1:1 :slight_smile:

zainteresowała mnie ta płyta DVD DL - chyba się skuszę na to ostatnie rozwiązanie :slight_smile:

Moja nagrywarka “siedzi” w sprzęcie z podpisu więc chyba da radę :slight_smile:

ze specyfikacji: compatibility : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM

Czy są to dwa obrazy płyty po te 6,5 GB czy dwa foldery z plikami?

Jeżeli obrazy to wystarczy zamontować taki obraz w wirtualnym napędzie i podzielić go alcohol’ em 52% < nie tracisz jakości.

Natomiast jeżeli są to foldery to przy pomocy nero tworzysz plik *.iso a następnie dzielisz go tak jak podałem wyżej.

Jeżeli Twoja nagrywarka zapisuje płyty dwuwarstwowe to będzie najprościej i najszybciej.

to jest jeden obraz (film) składający się z 2 części po 6.5GB i tak samo chciałbym to nagrać - czyli na 2 płyty skoro są o pojemności 8.5GB to nie było by chyba problemu? :slight_smile:

podałem w porzednim swoim poście specyfikację mojej nagrywarki, więc raczej powinna dać radę ?

Jeszcze małe pytanko na koniec: czy mając już te płyty to nagrywać pliki RAR czy jednak lepiej będzie nagrać już te rozpakowane których zrzut dałem w otwierającym poście?

Więc nie będziesz miał problemu, poza tym jeszcze raz podkreślę, że nie spakujesz tego tylko podzielisz i zachowasz ten obraz w oryginalnym 1:1 na kilku równo podzielonych DVD 4.7 GB. Poza tym podzielenie oryginalnej ścieżki zapewni Ci większe bezpieczeństwo przechowywania danych, niż zrobienioe obrazu ISO i podzielenie w rarze. Dlatego ponieważ:

:!: Przy uszkodzeniu płyty DVD pliki spakowane możesz rozpakować, bądź odzyskać część, natomiast w formacie ISO, już nie otworzysz, bo struktura obrazu będzie uszkodzona.

Zeus__ :arrow: czyli (o ile dobrze rozumiem) mogę podzielić taki pojedynczy całościowy folder 6.5GB ? w rzeczonym folderze mamy tak: 7 x plik video VTS_02_0 do VTS_02_7 co właśnie zajmuje 6.5 GB oraz dodatkowo znajdują się tam pliki typu VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.INFO, VIDEO_TS, VTS_02_0.BUP i kilka im podobnych, które łącznie zajmują 4.88MB i teraz aby to podzielić to mogę to zrobić w ten sposób: np. VTS_02_0 do (powiedzmy) VTS_02_4 co zajmie 4.17GB, (na pojedynczej płycie 4.7GB) natomiast resztę czyli od VTS_02_5 do VTS_02_7 i dodatkowo tą “drobnicę” co zajmie 2.4GB czyli krótko mówiąc: 2 części filmu podzielę na 4 płyty DVD - takie rozwiązanie też w zasdzie by mnie satysfakcjonowało o ile mój pomysł z powyższym podzieleniem jest trafny :wink:

Też można w ten sposób ale wystarczy otworzyć winrar-a dodać do archiwum wszystkie pliki (w zakładce Ogólne) na dole (Rozmiar woluminu (bajty)) wybierz opcję DVD+R 4.7GB, wtedy on sam podzieli sobie całość na kilka płyt. Tutaj jest przykład zastosowania. Oczywiście można samemu dostosować sobie rozmiar manualnie. =D>

W dzisiejszych czasach możliwa jest niemal bezstratna konwersja przy odchudzeniu materiału o połowę. Piszę ‘niemal’, bo stosowane są triki operujące na kolorach i tak niewielkich grupach pikseli, że tylko najbardziej wyczulone oko mogłoby to zauważyć. Czysty materiał z DVD jest prawie nieskompresowany, często używa się też nadmiarowego bitrate’u (do pełnej objętości płyty). Także formaty dźwięku są już raczej przestarzałe (takie AC3 - nie dość, że wielkie, to jeszcze stratne). Umiejętne kodowanie x264 przy odpowiednim współczynniku CRF (zachowanie jakości oryginału) bez zauważalnych zmian zmniejszyłoby rozmiar obrazu 2, 4, a w przypadku np. prostszej animacji nawet 6-krotnie.

Oczywiście nie przy użyciu programów typu Format Factory, tylko meGUI + umiejętne filtrowanie (a jeszcze lepiej goły enkoder x264).

Zgodzę się, ale nie każdy potrafi. Także tutaj już zależy od użytkownika

Ta porada najbardziej przypadła mi do gustu =D> Próbujemy - na razie trwa kompresja…

Frankfurterium - takim profesjonalistą jeszcze nie jestem :smiley:

Jeżeli skompresuje mi te pliki do “słusznych” rozmiarów - czyt. DVD 4.7.GB :wink: rozumiem że wtedy pozostaje mi je zgrać bezpośrednio (pliki rar - bez rozpakowywania) na płyty i powinno…hulać?

Na odtwarzaczach nie otworzysz tego ale jedynie zgrasz w takiej samej jakości, i możesz rozpakować to na każdym komputerze, i obejrzeć.

Nagraj to jako DVD-Video i po sprawie. Po co się bawić w kompresję winrar’ em? Filmu o wadze 6 GB nie skompresujesz do 4.37 :lol:

nie było sensu kombinować :wink: kupiłem płytę DVD+R DL 8.5 GB i nagrałem film z pierwszej części i wystarczy :slight_smile: gdyż druga częśc zawiera wywiady i ogólne informacje dotyczące powstania tego fimu co jest mi absolutnie zbędne :slight_smile: więc tym samym problem rozwiązany :slight_smile:

Niemniej jednak dziękuję wszystkim za pomoc =D>

Więc jednak płyta. Temat do zamknięcia