Jak nagrać kilka gier PC na jedną płytę DVD

Potrzebuję nagrać kilka gier (obrazów ISO) na jedną płytę DVD. Szukałem w google, ale większość poradników dotyczy konsol PSX, PS2 i Xboxa. Konkretnie chcę nagrać wszystkie części Reksio i … na jedną płytę, bo szkoda mi wywalać kasy na kilka CD. Aha i nie chcę nagrywać obrazów ISO jako plików, żeby je potem dodatkowo montować w daemon tools,

użyj Burn Aware Free

Najprościej poprostu utwórz nowy katalog na dysku twardym i skopiuj do niego pliki z płyty z grą za pomocą kopiuj- wklej, dla pozostałych gierek powtórz tę czynność, a następnie nagraj je na płyę DVD za pomocą dowolnego programu do nagrywania.

Aby uruchomiś grę z utworzonej płyty musisz wejść do folderu i kliknąć na plik z rozszeżeniem .exe

Ale chodzi mi oto, że jak już zainstaluję tą grę np. Reksio i Skarb Piratów, to po włożeniu płyty gra będzie widzieć płytę w napędzie. Poza tym ten burn aware free nie chce mi normalnie działać. Wyskakują jakieś błędy o nieznalezieniu jakiegoś pliku. Do wypalania używam CDBurnerXP.

Hej,

Takiego efektu niestety nie osiągniesz. Jeśli chcesz, by płyty były wykrywane w napędzie bez montowania, nie obejdzie się bez wypalenia każdego obrazu na osobnej płycie CD/DVD. Tego po prostu nie obejdziesz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli to niemożliwe to jakim cudem producenci gier na jednej płycie umieszczają kila obrazów gier np. w edycji kolekcjonerskiej Heroes’ów?

Hej,

Tak naprawdę wcale nie chodzi o samą kwestię odpowiedniego nagrania obrazów, ale o modyfikacje i scalanie plików poszczególnych gier. Gdy producenci wydają edycje kolekcjonerskie, to po prostu nie wrzucają na płytę kilku obrazów gier. Trochę to bardziej skomplikowane - odpowiednio modyfikowane są pliki gry, dane układane są pogrupowane w poszczególnych folderach, a i sam instalator zostaje przygotowany tak, by móc zainstalować dowolnie wybraną przez użytkownika pozycję. Generalnie samemu nie masz więc szans, by dokonać takiej operacji. Zresztą jeśli posiadasz jakąś wersję kolekcjonerską, to sprawdź, jak wygląda zawartość płyty…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Da się to wykonać samemu bez problemu, na dodatek nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy.

Hej,

Słucham więc, jak to zrobić? Oczywiście nie chodzi o samo utworzenie samego exe’ka, który będzie rozpoczynał instalację poszczególnych części gry, ale także o możliwość zawarcia na płycie kilku gier, do których w napędzie konieczna jest obecność płyty z grą.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Widzę, że opinie są podzielone na ten temat. Żeby nie tworzyć nowego postu spytam się: Chcę utworzyć płytę DVD na której będzie kilka wersji office’a:

  • microsoft office 2003

  • microsoft office 2007

  • microsoft office 2010.

Jak je scalić na jedną płytę DVD??? Gwoli ścisłości: Mam licencję na 2 wersje 2003, 2007 i 1 na 2010 ale nie mam płyty tylko klucz.

Da się to zrobić pod warunkiem że płyta nie musi znajdować się w napędzie, ewentualnie pliki odczytywane z płyty przez różne gry mają różne nazwy więc się nie nadpiszą.

Hej,

Z wypowiedzi użytkownika Znawca124 wynika, że mamy do czynienia właśnie z takim przypadkiem, w którym do działania gry konieczna jest obecność nośnika w napędzie.

Generalnie tak, ale w przypadkach, w których mamy do czynienia z kolejnymi częściami gry, ten warunek może być trudno spełnić…

Tutaj problemu nie ma wcale, bo płyta z Office’m nie musi być w napędzie w czasie działania programu. Na dobrą sprawę wystarczy więc wypalić płytę DVD jako kompilację z danymi, wrzucając do osobnych folderów pliki instalacyjne poszczególnych wersji pakietu i tyle. Po włożeniu płyty po prostu przejdziesz do odpowiedniego folderu, klikniesz setup.exe i rozpocznie się instalacja. Ewentualnie można stworzyć sobie program uruchamiający się po włożeniu płyty, który zapyta, jaką wersję chcemy zainstalować i wybierze odpowiedni dla niej plik. Tutaj na przykład opisano, jak to zrobić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

OK. Temat do zamknięcia.