Jak nagrać muzykę z niskim tonem?

Mam kilka piosenek i chcę im dać pitch -4 bo mają wtedy fajne brzmienie. Jak zrobić by pliki zachowały ten pitch?

Nie polecajcie mi obniżać pitch w audacity bo efekt jest beznadziejny. Najlepszy efekt jest jak w sterownikach dźwięku ustawi się pitch -4 ale jak zrobić by pliki go zachowały?

Witam,

Jak sam napisałeś zmiana odbywa się na poziomie sterowników, więc samych utworów to nie dotyka a jedynie ich ostatecznej prezentacji na urządzeniu. Bez ingerencji w plik tego (raczej) nie zrobisz. Możesz spróbować ustawić odpowiednie parametry w sterownikach karty. Następnie w jakimś programie do nagrywania dźwięku nagrać, wybierając w sterownikach karty jako źródło dźwięku “to co słychać”. Jedna uwaga. Jeżeli pojawi się jakiś dźwięk z innego programu np. z gg też zostanie nagrany. Musisz zadbać o to, żeby nic innego nie odgrywało dźwięków. Nagrywaj w jakimś formacie bezstratnym np. wav (wymagane dużo przestrzeni na dysku). Skompresować zawsze zdążysz.

Ewentualnie użyj jakiegoś programu. Kiedyś osobiście używałem CoolEdit’a, ale to było naprawdę bardzo dawno. Teraz nie orientuję się w tego typu oprogramowaniu, więc nic nie będę polecał.

Powodzenia.