Jak nagrac na płytę 800MB w Nero

jak w temacie, mam film który zajmuje 750MB i mam płytę 800MB, ale gdy chcę nagrać na nią ten film, nero wysuwa płytę spowrotem z informacją ze płyta ma za mało miejsca żeby nagrać ten plik, czy trzeba coś konfigurować nero czy co? pomocy.

nero>ustawienia>zezwalaj na Overburning (poszukaj takiej opcji) :wink:

włącz overburning (przepalanie) w nero burning rom

wlaczylem i nadal to samo

http://www.iv.pl/view/72706.html screen z opcji nero

Ustaw sobie limit na 99 minut

dalej nic nie daje … tak samo jak CD-RW jak i DVD-RW

nie kumam a kiedys wypalalem takie plytki i z tego co pamietam nic nie konfigurowalem…

Niemożliwe.

Włączony Overburning, limit ustawiony na 99 minut, tryb nagrywania DAO, płytka 800 MB i musi działać.

Nie wiem tylko czy nie jest konieczne ustawienie pojedynczej sesji i tym samym zamknięcie płytki po zakończeniu wypalania - ale o to program chyba sam by się upomniał.

Może problem leży po stronie płytki - sprawdzałeś inną?

Inną tego samego producenta, lub jeszcze lepiej zupełnie inną (nie z tych najtańszych)

no nie sprawdzalem, dzis dopiero przed chwila kupilem te plyty 3 te same esperanza… na innych nie probowalem, bo wogole nigdy niemialem z tym problemu a ze za czesto nie nagrywam plyt 800MB to nawet do glowy mi nie przyszlo ze moze nie dzialac, jutro kupie inna plyte i zobacze bo dzis juz niechce mi sie isc do sklepu.

Możliwe.

Właśnie. Ja też tak miałem właśnie z Esperanzą. Płytki 800MB innych firm Nero wykrywał mi poprawnie.

No to ja Ci tu napisze co trzeba dalej zrobić … bo widze że wszyscy którzy znają się na overburningu nie napisali że oprócz ustawień w opcjach należy także zmienić metodę zapisu … to znaczy tak powinno działać po namieszaniu w ustawieniach jak pisali poprzednicy i metoda zapisu na “Disc-at-Once” … wiesz gdzie to ustawić ? - więc metodę zapisu ustawiasz w momencie gdzie ustawiasz prędkość zapisu , tam gdzie odchacza się ptaszki : zapis , symulacja itp. … wszystko jasne czy coś dopisać ?

Odpal nero burning rom, i w karcie “zapis” wybierz tryb zapisu “disk at once”. U mnie dopiero wtedy zadziałało.

EDIT: A, już mnie ktoś uprzedził.

Nie napisali?

… no i co frog moja rada cię jakoś zraniła czy co ? ? Człowiek chce jak najjaśniej wytłumaczyć komuś co robić się powinno na konkretnym przykładzie i twój “tryb nagrywania” to w programie Nero to “metoda zapisu” , a twoje “DAO” to w programie Nero to “Disc-at-Once” i gdyby tak szary człowiek chciał coś znaleźć w Nero po tym co ty napisałeś niewiem czy znalazłby , chyba że metodą prób i błędów - więc po prostu daj spokojnie pomóc ludziom , szacunek dla ciebie , ale po co od razu specjalny post ?

ok, smiga dzieki wielkie ;]

Pomocy:( nie moge nagrac płyty DVD, gdyz wyswietla sie komunikat iz nie mozna zkonczyc w trybie DAO

, nie moge tez zmienic trybu zapisu na TAO, nie wiem czemu:( co mam zrobic:/

a płytki sa wporzadku.

prosze o odp na gg 354124

:frowning: :frowning: bede wdzieczna megaaa