Jak nagrać obraz dmg

Mam taki problem wypaliłem na płycie obraz dmg programem powerISO natomiast po tym płyta była pusta, ale na odwrocie płyty widać, że się wypaliła, i teraz moje pytanie jest takie co zrobić, żeby ten obraz dobrze wypalić na płytę albo jak zrobić z tego bootowalnego pendriva.

Najpierw musisz to przekonwertować na ISO.

No właśnie próbowałem przekonwertować programem powerISO, ale on konwertuje tylko do 300 mg może znacie jakiś inny program. I programme dmg2iso też się nie dało.

Przekonwertowałem, lae nadal jest pusta płyta po wypaleniu, ale nie wiecie może jak zrobić bootowalnego pendriva z mac os x

Jest kilka możliwości:

Możliwość pierwsza:

1.) Musisz mieć ściągnięty obraz Mountain Lion z App Store.

2.) Następnie zamontować obraz

3.) W katalogu Contents/SharedSupport znaleźć plik InstallESD.dmg

4.) Następnie montujesz InstallESD.dmg

5.) Podłączasz pendrive powiedzmy 8; 16 lub 32GB

6.) Następnie uruchamiasz Narzędzie Dyskowe

7.) Po lewej stronie zaznaczasz swój pendrive

8.) Sformatujesz pendrive’a za pomocą przycisku Wymaż system plików ustaw na Mac OS X Extended (Kronikowany)

9.) Po lewej stronie zaznacz teraz uprzednio zamontowany InstallESD.dmg

10.) Przejdź do opcji Odtwórz i upewnij się, że InstallESD.dmg jest widoczny jako źródło

11.) Teraz z lewej strony kliknij i trzymaj pozycje pendrive i przeciągnij do na pozycje Dysk docelowy

12.) Kliknij przycisk Odtwórz i cierpliwie czekaj…

13.) Po zakończeniu wyłącz komputer i uruchom go ponownie trzymając wciśnięty klawisz Opcje / Alt

14.) Trzymasz klawisz tak długo aż na ekranie wyświetlą się ikony dysków

15.) Wybierasz Pozycje z taką pomarańczową ikoną i uruchamia się instalator OSX…

Możliwość druga:

1.) Ściągasz z torrenta; chomika lub innego serwisu plik InstallESD.dmg dla odpowiedniej wersji Mountain Lion

2.) Następnie montujesz InstallESD.dmg

3.) Podłączasz pendrive powiedzmy 8; 16 lub 32GB

4.) Następnie uruchamiasz Narzędzie Dyskowe

5.) Po lewej stronie zaznaczasz swój pendrive

6.) Sformatujesz pendrive’a za pomocą przycisku Wymaż system plików ustaw na Mac OS X Extended (Kronikowany)

7.) Po lewej stronie zaznacz teraz uprzednio zamontowany InstallESD.dmg

8.) Przejdź do opcji Odtwórz i upewnij się, że InstallESD.dmg jest widoczny jako źródło

9.) Teraz z lewej strony kliknij i trzymaj pozycje pendrive i przeciągnij do na pozycje Dysk docelowy

10.) Kliknij przycisk Odtwórz i cierpliwie czekaj…

11.) Po zakończeniu wyłącz komputer i uruchom go ponownie trzymając wciśnięty klawisz Opcje / Alt

12.) Trzymasz klawisz tak długo aż na ekranie wyświetlą się ikony dysków

13.) Wybierasz Pozycje z taką pomarańczową ikoną i uruchamia się instalator OSX…

Możliwość trzecia:

1.) Uruchamiasz program Carbon Copy Cloner 3.5.2

2.) Po lewej stronie w pozycji Source wybierasz pozycje Create a Mac OS X Installer…

3.) Wskazujesz lokalizacje pliku InstallESD.dmg i klikasz OK

4.) Po prawej stronie w pozycji Destination wybierasz pozycje twojego pendrive’a

5.) Na samym dole po prawej klikasz Clone i czekasz cierpliwie…

6.) Po zakończeniu wyłącz komputer i uruchom go ponownie trzymając wciśnięty klawisz Opcje / Alt

7.) Trzymasz klawisz tak długo aż na ekranie wyświetlą się ikony dysków

8.) Wybierasz Pozycje z taką pomarańczową ikoną i uruchamia się instalator OSX…

Zainstalowałem go na pendrivie na komputerze stacjonarnym, tylko teraz jest problem bo nie chce na tym stacjonarnym komputerze się bootować z pendriva, a próbowałem ustawiać booty. Jak włożyłem do laptopa to się bootowało dobrze, tylko system stanął może dlatego, że nie był na nim zainstalowany i nie wiem czy jest warto próbować na następnym laptopie, moje pytanie jest takie co zrobić z tym fantem, że nie wykrywa boota.

Prawdę mówiąc nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Napisz po kolei co chcesz zrobić na którym komputerze (czy to komputer zwykły czy apple’a).

Zainstalowałem go na pendrivie z płytki na komputerze stacjonarnym mac os x. Po instalacji pendriv z mac os x nie chciał się bootować, a próbowałem ustawiać booty. Jak włożyłem tego samego pendriva do laptopa to się bootowało dobrze, tylko system stanął może dlatego, że był instalowany na innym kompie i nie wiem czy jest warto próbować na następnym laptopie, moje pytanie jest takie co zrobić z tym fantem, że nie wykrywa boota.

Jeśli pendrive z systemem odpala bez problemu na laptopie to znaczy, że jest wszystko dobrze. Pytanie dlaczego stacjonarny nie chce wystartować. Czy to czasem nie jest jakiś Hackintosh?

Raczej nie bo jest informacja, że nie można znaleźć boot loadera.

Kilka spraw dla jasności:

1.) Komputer stacjonarny o którym mówisz to Hackintosh czy normalny produkt Apple’a np: iMac?

2.) Laptop o którym mówisz to Hackintosh czy normalny produkt Apple’a np: Macbook Air?

Żaden mój komputer nie jest produktem apple’a

W takim razie powinieneś wiedzieć, że instalowanie systemu OSX na komputerach nie apple’owskich jest niezgodne z licencją producenta.

W kwestii komputera stacjonarnego podejrzewam, że komputer jest oparty na AMD a nie na Intelu to może być przyczyną, że nie chce wystartować. Następna sprawa w przypadku obu twoich komputerów możesz mieć problem z kompatybilnością sprzętu. Innym słowem jeden lub kilka elementów może powodować konflikty. Na takie problemy nic nie poradzisz. Natomiast jeśli chodzi o laptopa to mówiłeś, że instalator się zatrzymuje czy coś takiego… Zakładam, że instalujesz czystego OSX… Tymczasem powinieneś instalować wersje specjalnie spreparowaną aby mieć w ogóle szanse na pozytywny finał. Najprościej jak ściągniesz z neta VMware + gotowy obraz OSX dla tego programu… I pobaw się tym systemem na sucho.

Najlepiej poskładaj kasę i kup sobie prawdziwego mac’a. (ja kupiłem i powiem ci jedno… naprawdę było warto… dlatego mówię M$ bay bay)

Ja już dawno powiedziałem żegnaj microsoft i używam linuksa, tylko powiedź mi ile kosztuje najtańszy mac bo mogę swój stary laptop sprzedać.

Wszystko zależy od tego jaki model kupisz. Nowy czy używany oraz z którego roku 2008-2013… Poszukaj na allegro… Mojej narzeczonej kupiłem model używany z połowy 2011 i dałem 2450zł. Okolo miesiąc temu kupiłem sobie na firme model ze stycznia tego roku i dałem 3599zł. Dla porównania teraz ten sam model jest dostępny np. x-kom za 4799zł. Więc warto szukac i czekać na okazje :smiley: