Jak nagrać obraz ISO Windows'a?

Witam, ściągnąłem wczoraj Windowsa XP w postaci obrazu ISO, i tutaj pojawia się moje pytanie jak nagrać tego Windowsa na płytę, aby była on bootowalna? Posiadam program Nero. Zaznaczam, że Windows pochodzi z legalnego źródła.

http://mandrivastore.pl/manual/nagrywanieISO_nero_html/

Tylko nie nagrywaj z max prędkością.

:google:

Dzięki. A z jaką prędkością powinienem nagrać? :wink:

8x - 10x :slight_smile:

Albo i mniej :wink:

Najlepiej minimum.

:wink:

na pewno nie minimum, bo obecne krążki nie są przystosowane do niskich prędkości (jest dokładnie na odwrót),

Powodzenia, jak po nagraniu z prędkością 52x zainstalujesz system :wink:

nie piszę żeby wypalać z aż takim speedem, optymalna prędkość to przedział 8X-16X, wyższe to tylko marketing, wypalanie x2 nie ma żadnego sensu i powoduje sporo błędów na “szybkich” płytach,

greh , witek-pl , to zależy od nagrywarki i sprzętu. Jeśli wszystko jest dopięte na ostatni guzik, to uwierzcie, że i nagrywając szybkością 52x można nagrać płytkę bez jakiegokolwiek błędu. Poza tym szybkość 52x nie jest taka tragiczna porównując do DVD czy Blue Ray.

Najlepsza optymalna szybkość nagrywania krążków to 24x-32x

@master_zonk6 tyle tylko że błędy powstają zawsze (nie mówimy tutaj o bad sektorze którego nie da się odczytać - read error) byle mieściły się w określonej, dopuszczalnej liczbie, poza tym taki krążek nie poleży za długo i po paru latach (lub znacznie wcześniej) może go być ciężko odczytać, jako ciekawostka, zdarzyło mi mojej nagrywarce dwukrotnie “przepalić” nośnik na wylot przy nagrywaniu X2 (robiłem to z czystej ciekawości), pośród płyt które mam najlepiej trzymają się Verbatimy 650MB (te z niebieskim spodem, świetne płyty tak przy okazji), wypalałem je w 2000 roku i nadal można bez problemu odczytać pomimo sporych rys na spodzie, choć przy testach widać naturalne zużycie nośnika (ilość błędów C1).