Jak nagrać plik mp4 na płytę

Witam. Mam problem z nagraniem plików mp4 na płytę DVD. Nie wiem jak dokładnie to zrobić i jakim programem. Pliki są w formacie mp4(są to nagrania z  telefonu komórkowego).Jest ich 6. Ich rozmiar to 1,06 GB. Chodzi mi o to aby pliki były nagrane  w taki sposób aby  można było je  odtworzyć na wszystkich urządzeniach DVD(głównie komputer i DVD). Proszę o podanie programu i instrukcji krok po kroku jak  te pliki nagrać na płytę DVD. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Są 2 możliwości :

  1. Wszystkie nowoczesne odtwarzacze DVD (ok 6 lat i mniej) potrafią odtwarzać MP4 i wystarczy nagrać na płytę filmy jak zwykłe pliki.

  2. Starsze urządzenia potrafią odtwarzać wyłącznie płyty DVD zapisane w formacie DVD-Video. Aby przygotować i nagrać taką płytę potrzebny jest program do autoringu DVD - jest mnóstwo darmowych i płatnych, tanich i drogich - trzeba poszukać i wybrać na co cię stać. Często autoring płyt zawarty jest w programach do edycji i konwersji filmów.

h

 

Mógłbyś mi podać program i instrukcje jak nagrać ten plik na płytę DVD?

Instrukcja raczej zbędna, program po polsku i łatwy w obsłudze http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html

zaraz zob

zaraz zobacz czy działa

 

pobrałem program i co teraz> Gdzie mam wejść?  Jka wchodze w zakładke film>video DVD  z katalogu>wybieram folder z nagraniami> dalej> i wyskakuje komunikat wystąpił błąd wybrany katalog nie zawiera plików DVD-Video

Cześć. Do przeróbki plików avi, mp4, divx i innych używam prostego programu dvd flick. Tu do pobrania dvd flick

Po zainstalowaniu programu i wybraniu języka wystarczy wybrać nowy projekt i po prawej stronie nacisnąć +  i podać źródło czyli plik mp4. Naciskając … trzy kropki po prawej stronie można dodać napisy jeśli mamy plik, można zazanczyć opcje zrób rozdziały co kilka minut i wybrać format 16:9 i 4:3. Potwierdzamy akceptuj i przechodzimy do ustawień projektu czyli format ntsc/pal, jakość kodowania (wybieramy najlepszą) w opcji stwórz obraz .ISO zaznaczamy to, wybieramy opcję wypal płyte dvd. Można też wypalić obraz ISO innym programem. Program posiada proste menu gdzie można dodać kilkanaście plików mp4 lub avi i powtórzyć wyżej opisane ustawienia dla każdego pliku. Po tych zabiegach robi się ładne dvd  z możliwościa wyboru każdego filmu z jednego dvd. Można też zrobić sobie własne menu podmieniając gotowe szablony menu na swoje własne. Wybieramy folder docelowy i czekamy na kodowanie czym dłuższy plik mp4, avi ty dłużej trwa kodowanie. Po skończonym kodowaniu dobrze usunąć wszystkie pliki zostawiając w folderze tylko obraz ISO, do ponownego wypalenia na płycie dvd.

Program bardzo prosty w obsłudze.

Dzięki Ci bardzo, nareszcie wszystko działa. Jesteś bardzo pomocny. :slight_smile: