Jak nagrać płytę do samochodu?

Witam. Szukam sposobu na nagranie płyty do samochodu. Próbowałem różnych sposobów (płyta z danymi, CD-Audio - wszystko nagrywane w Ashampoo Burning Studio 2016), jednak radio pokazuje tylko “PLAY --”, po czym wysuwa płytę. Sprawdzałem na innych płytach i zauważyłem, że da się odtworzyć tylko te ze znakiem “Compact Disc Digital Audio”. Istnieje jakiś sposób, by nagrać płytę w sposób “zrozumiały” dla odtwarzacza? Sprawdzałem rozszerzenia - na płytach “współpracujących” i “moich” jest ten sam format .cda. Radio to JVC KD-S621.

Płyta audio CD powinna działać. Możesz jeszcze spróbować ręcznie przekonwertować do wav. Jak masz płytę wielokrotnego zapisu to na niej próbuj aby nie marnować zwykłych. Ewentualnie może być niekompatybilność z danym producentem płyt. To zdarzało się np w starszych kinach domowych.

Z instrukcji wynika że odtwarzacz nie obsługuje płyt wielokrotnego zapisu.Jedyny format plików jakie czyta to CDaudio. Płyta po nagraniu musi być zakończona - zamknięta w przeciwnym wypadku jej nie odczyta !

Włóż zwykły CD-R (nie wielokrotnego zapisu) i spróbuj nagrać  audio CD tym http://www.dobreprogramy.pl/Nero-Burning-ROM,Program,Windows,12909.html starsze wersje w okrojonej wersji bywały darmowe. W czasie instalacji ewentualnej odznacz niepotrzebne komponenty z pakietu w tym pliki pomocy. Trial 15 dni, ale przez 15 dni możesz sobie nagrać tyle płyt ile Ci potrzeba. Z drugiej strony proponuję praktyczniejszy odtwarzacz, który czyta muzę z pamięci przenośnych. Na marginesie można sprawdzić (ustawiając weryfikację) czy nagrywarka nagrywa jak powinna - czy czegoś nie psuje. Szybkość nagrywania ustaw na maks 16x muzę powinno nagrywać się wolniej niż np. zdjęcia i dokumenty i koniecznie wybierz projekt Audio CD.

Poza tym, spotkałem się z przypadkami, że odtwarzacz, nie wiadomo dlaczego, nie czytał nagranych płyt audio CD konkretnego producenta (SONY) a wszystkie inne czytał.

Ważna jest też prędkość nagrywania.

 Systemowy odtwarzacza Windows Media Player bardzo dobrze sobie radzi z nagrywaniem płyt audio CD i nie potrzeba do tego żadnych zewnętrznych programów.

Możliwe również, że jest zabrudzony laser i czyta co chce…

Do nagrywania krążków CD-Audio często używam Burrrn

http://www.burrrn.net/?page_id=4

https://forum.dobreprogramy.pl/konwertowanie-mp3-na-standardową-płytę-cd-477928t.html

 

http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/nagrywanie-i-kopiowanie-plyt/nero 

Dla starszych odtwarzaczy CDaudio nie stosuje się prędkości nagrywania większej niż x4

Próbowałem nagrać przez CDBurnerXP - opcja zamknięcia płyty, prędkość 1x. Niestety, radio nie chce odczytać. Próbowałem z płytami 2 różnych firm, wszystkie CD-R.

@cyngiel 1 - w jaki sposób wyczyścić laser, i czy w ogóle jest sens się tego podejmować? Radio może mieć kilkanaście lat i nadawać się tylko do wyrzucenia (potrafi odbierać trzy stacje radiowe naraz, z wiadomym tego skutkiem).

 

Są płyty i zestawy czyszczące np. http://allegro.pl/5880-plyta-czyszczaca-naped-i-plyty-cd-dvd-zestaw-i5103875017.html 

Absolutnie nie polecam żadnych zestawów czyszczących lepiej i bezpieczniej wykonać to manualnie

http://infobit.pl/kategoria/porady/czyszczenie-soczewki-lasera-w-napedach-optycznych

http://www.naprawa-laptopa.com.pl/konserwacja-napedu-cddvd/

http://www.audiostereo.pl/czyszczenie-soczewki-lasera-crash-test_43705.html

Płyty są do sprzętu audio hifi, gdzie soczewki lasera są szklane a nie plastikowe.

Niedzisiejszy jesteś. Szklane stosowało się dawno temu.

Najpierw sprawdziłbym, czy w ogóle te nagrane przez Ciebie płyty odtwarzane są poprawnie na jakimkolwiek zewnętrznym odtwarzaczu.

Jeśli tak, to oczywiście czyszczenie soczewki lasera jak najbardziej wskazane.

Jeśli po włożeniu płyty słychać lekkie jakby “cykanie” to na 100 procent brudny lub kończący żywot laser. Uderza w płytę nie mogąc odczytać.

Czyszczenie powinno pomóc.

Poza tym po co się bawić w wypalanie płyty w programach, w których trzeba zaznaczać sesje i tak dalej jak WMP robi wszystko z automatu  za ciebie. Wskazujesz tylko pliki (WMA), MP3, M4A lub WAV  i to wszystko. Zaznaczasz Audio CD. Nic nie musisz ustawiać.

Płyta nagra się automatycznie i wysunie.