Jak nagrać płytę wideo DVD z twardego dysku po zdjęciu blokady regionalnej?

Dotychczas miałem styczność z nagrywaniem własnych płyt DVD, gdy pliki źródłowe były formatu MPG. Wówczas oprogramowanie dokonywało przekształcenia do odpowiedniej struktury katalogów i plików na płycie wynikowej. Chciałbym jednak zapytać jak postąpić w sytuacji, gdy dysponuję już nagraną płytą DVD wideo, po czym dokonuję jej zapisu na dysku twardym tak aby pozbyć się blokady regionalnej. Rozumiem, że powstaną w ten sposób na dysku twardym jakieś katalogi i foldery. Czy teraz wystarczy po prostu skopiować je na płytę jako dane, czy też w celu prawidłowego działania płyty na sprzęcie stacjonarnym należy uciec się do jakichś bardziej wysublimowanych sposobów?

Musisz mieć program do nagrywania płyt w formacie DVD-Video - samo nagranie plików jako dane nic nie da.

Hej,

Można też zapisać na dysku obraz płyty (w iso) i później wypalić ten obraz na płycie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rozumiem. Ale jak w szczegóach lnależy postąpić, gdy dysponuję takim programem? Czy trzeba wslkazać jakiś określony katalog lub plik na dysku twardym, aby efekt nagrywania był zgodny z oczekiwaniem?

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to wynikiem takiego postępowania będzie bezpośrednie wygenerowanie obrazu płyty bez blokady regionalnej. Jeżeli tak, to jaki program pozwala na wykonanie takiej operacji? A czy w przypadku, gdy zamierzamy oprócz zdjęcia blokady dodać napisy lub ścieżkę dźwiękową, to takia metoda nie będzie już możliwa. Czy tak?

  1. A jakiego programu do nagrywania używasz? - musisz sprawdzić bo może program nagrywający ustawia region.
  2. W programie nagrywającym na samym początku wskazujesz typ nagrywanej płyty - DVD-Video. Najważniejszy jest katalog VIDEO_TS - to mam będą składowane pliki - wskazujesz, które pliki mają się tam znaleźć. Jak to zrobisz można nagrywać. Można na 2 sposoby - wypalasz bezpośrednio albo tworzysz obraz ISO na dysku HDD. Drugi sposób pozwala skontrolować poprawność kompilacji poprzez podmontowanie ISO - w tym momencie można na kompie odtworzyć. Jak ISO działa to już normalnie nagrywasz.
  1. Właśnie poszukuję takiego programu, więc w tej chwili nie odpowiem na to pytanie. Do nagrywania filmów używałem bodajże Ashampoo Buning Srudio. Musiałbym to sprawdzić
  2. Jeżeli zamiarem jest jednie przekształcenie płyty na inną lecz bez blokady regionalnej, z zachowaneim oryginalnego menu, to jakie pliki. czy może katalogi trzeba w tym celu wskazać? Drugi problem to usunięcie blokady i doadanie napisów i/lub ścieżki dźwiękowej. Czy procedura nagrywania (zakładając, że w odpowiednich katalogach wprowadziłem modyfikacje) jest analogiczna? Zakładam, że w tym drugim przypadku zachowanie menu już nie będzie możliwe. Czy tak? I wreszczie sytuacja, gdy płyta zawiera kilka odcinków serialu a zależy mi na utworzeniu płyty z dodatkowymi napisami do każdego z nich i ewentualnie dodatkową ścieżką dźwiękową. Jak poradzić sobie z takim zadaniem?

Blokada regionalna usuwana jest z automatu przez praktycznie każdy ripper - może być stary DVDShrink.
Aby zrobić płytę DVD zawierającą kilka filmów musisz mieć program do autoringu - tam połączysz ścieżkę video+dźwięk+napisy a także zrobisz menu z możliwością wyboru filmu.

Jeżeli w jakikolwiek zmodyfikujesz dane i w programie do authoringu DVD nie zaznaczysz opcji blokady regionalnej, to materiał zostanie przygotowany bez niej (region ustawiony na 0).

Bardzo rzadkie zjawisko - domyślnie ustawia region 0.

Dokładnie tak!