Jak nagrać płytkę bootowalną, żeby poszła z niej instalacja?

Mam lapka lenovo B560 i zmuszona jestem do ponownej instalacji systemu xp pro. Mam partycje recovery i nagrałam ją tak, żeby była bootowalna ale po odpaleniu coś jest nie tak. Chyba odpala się dos : caldera dr -dos i wygląda na to że trzeba wpisać jakąś komendę, ale jaką? Próbowałam wpisać ścieżkę do pliku, który chyba jest instalatorem: SMSS (instalator Windows NT) ale mam info, ze nie mozna odpalić go w dosie… Co zrobić, żeby zainstalować windowsa z bootowalnej płytki? Na płytkę nagrałam wszystkie pliki z partycji recovery… próbowałam również odpalić instalację bezpośrednio z partycji recovery ale w taki sposób nie mogę zrobic formatu c, bez którego zainstaluje drugi system obok wcześniejszego…pomocy…

Jakim programem nagrywałaś?

Nero :wink:

Bo płyt tak się nie nagrywa. Musisz uruchomić Nero, wybrać żeby nagrać płytę z obrazu iso, wskazujesz plik do nagrania, wkładasz płytę ustawiasz niską prędkość(np. 8x) i dopiero. W przeciwnym razie program nagra Ci pliki jako dane, a nie bootowalny dysk.

Dawno temu też chciałem tak nagrywać wiele płyt i był ten sam problem co u ciebie ale dałem sobie spokój z Nero i przeszedłem na ImgBurn. Tobie też polecam, madds. http://download.imgburn.com/SetupImgBurn_2.5.5.0.exe :wink:

Dzięki za odpowiedzi :wink:

Na razie zainstalowałam z partycji recovery nowy system na dysku D i działa ok, więc nie bedę kusić losu i zostawię tak jak jest bo jestem wysoce niekompatybilna z technologią… Ale spróbuję zainstalować ten drugi program i zobaczę czy da radę.

Piotr92 - wydaje mi się, że dobrze nagrałam powinna być to płytka iso bootowalna ale mimo wszystko nie poszło. Ale mogło mi się tylko wydawać, nie korzystałam za często z opcji nagrywania płyt :wink:

Na 100% zrobiłeś to źle, bo ja nagrywałem nero 10 bootowalne płyty i nigdy tak nie miałem żeby źle nagrało(no, może raz, ale to coś soft wypalarki coś zaczął szfankować i po reflashu jest ok).

Oki, to w takim razie poszukam jeszcze tego tematu, pewnie masz rację i coś zrobiłam nie tak. Dzięki za pomoc!