Jak nagrać product recovery na płytę (HP Pavilion)


(Paluch Ti) #1

Witam. Mam laptopa HP Pavilion dv6740ew. Posiada on partycje recovery która waży ponad 8gb. i wolnego miejsca jest na niej 2,6gb. jak na nią wejde to jest na niej jeden plik i jak wejde w właściwości tego pliku to pokazuje że waży ponad 4mb;] no i mam teraz pytanie czy jest możliwość tego zgrania jakoś na płytę? bo chciałbym usunąć tą partycję, a jak usunę to nie będę już mógł z niej przywrócić.robił już ktoś z was coś takiego?


(Paluch Ti) #2

no włąsnie chyba na jedną DVD się nie zmieści więc jak mam to zgrać?


(goomish) #3

No chyba ludzie z HP przewidzieli taką sytuację i ten program do tworzenia płyty ratunkowej poprosi o drugą (i ew. kolejne) płyty, co nie? :slight_smile:

Jest jeszcze inna możliwość. Warta rozważenia, jeżeli system masz sprawny, bez śmieci itp. Po prostu zrób obraz systemu (tego zainstalowanego, wraz z programami, ustawieniami itp), przy pomocy jakiegoś programu typu BootIT ND, Drive Snapshot itp, itd. Byle nie Ghost, bo z nim więcej kłopotów niż pożytku :wink:.

Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że w razie czego masz świeżą kopię systemu z wszystkim czego potrzebujesz i pozbawioną śmieci dorzucanych prze producenta laptopa, no i... nie spotka Cię przykra niespodzianka. Procedury odtwarzania systemu z partycji recovery w laptopie są zwykle genialnie pomyślane. Czyszczą do zera cały dysk, dzielą na dwie (czasami tylko jedną) partycję i zostajesz z samym systemem. Pozostałe dane idą się.. wiesz co robić :smiley:

P.S. Jeszcze coś mi się przypomniało. Przecież Vista SP1 ma wbudowane narzędzie pozwalające na wykonanie kopii zapasowej całego dysku.


(Paluch Ti) #4

A nie można jakoś zamówić u nich tej płytki z vistą recovery? jeśli tak to jak to zrobić i ile to kosztuje czy też jest za darmo.


(underface) #5

dane na dysku bardziej odporne niz na plytce dvd;p


(Paluch Ti) #6

wiem ale chce mieć to na płycie a nie na dysku.


(underface) #7

a nie lepiej zachowac na dysku w koncu te 8GB to nie tak duzo miejsca 1 plyta dvd DL a lapotopa sie "wozi" ze soba ze tak powiem i nie zawsze masz przy sobie plytke z system, a ine daj boze komp potrzeby a system padl i co ??

to tylko taki argument


(Paluch Ti) #8

nie, zależy mi po prostu na usunięciu tej partycji. chce mieć system na płycie. więc można go jakoś zamówić ?


(goomish) #9

Ja nie wiem. Nigdy nie miałem do czynienia z laptopami od HP i... jeszcze jak najdłużej nie chcę mieć :wink:

Ale nic chyba nie stoi na przeszkodzie, żebyś do nich zadzwonił albo napisał maila i dowiedział się co i jak. Wydaje mi się, że w ramach oem-owego supportu powinieneś być w stanie dostać ją za darmo, ew. za koszt przesyłki.


(underface) #10

najprawdopodobniej jest mozliwosc nagrania tego na plyte dvd przynajmniej sony vaio ma takie narzędzie


(Rymaniak) #11

W czym ten cały problem = Kup płytę DL (wtedy Recovery będzie na jednej płycie).

Start > Wszystkie programy > Recovery Menager > Wypal płytę recovery.

Pamiętaj że płytę za pomocą narzędzia HP można wypalić tylko jedną.

Po wypaleniu możesz usunąć partycje Recovery tylko za pomocą tego samego narzędzia, wtedy zostanie wolne miejsce po niej scalone z partycja "C".


(Paluch Ti) #12

a co to za płyta DL?


(underface) #13

dual leyer czytac dwu warstwowa ma podajze ok 9 Gb miejsca


(Irosan) #14

nie polecam usunięcia tej partycji gdyż potem( w dalszej przyszlosci )mieć kłopoty, każdy ci to powie 8 GB nie jest to straszna ilość dysku

a odnośnie płytek, jeśli masz na niego gwarancje jeszcze możesz zamówić w infolinii HP www.hp.pl


(Paluch Ti) #15

jakie mogę mieć kłopoty w dalszej przyszłości? skoro będą miał nagrane to na płycie? kumpel już dawno ją usunął nawet nie nagrywał na płyte i jak mu system siądzie to robi formata i instaluje z normalnej płyty viste. więc w czym problem?


(underface) #16

w tym ze ine wszyscy producenci udostępniaja sterowniki do pobrania z witryn internetowych akurat w przypadku HP nie ma z tym problemu


(Paluch Ti) #17

no to jak nie ma problemu ze sterownikami to dlaczego nie polecasz usuniecia tej parycji? i piszesz ze mogą być problemy w przyszłości jak ją usunę.